aa
Jste zde:  / Developerské projekty / Reality / Uvažujete o půdním bytě? Podívejte se, jaké existují možnosti

Uvažujete o půdním bytě? Podívejte se, jaké existují možnosti

půdní byty Praha

Bydlení v běžném rodinném domě nebo standardním bytě je dnes již klasikou. I proto mnozí z nás hledají něco skutečně nového, co dá jejich bydlení nový rozměr a unikátní styl.

V tomto směru to jsou zcela určitě půdní byty, které v poslední době zažívají skutečný boom. Nutno ale dodat, že není byt jako byt, a tak se vám bude při výběru hodit krátký přehled, z jakých variant máte na výběr.

.

Mezonetový byt

Tato realizace bývá v poslední době rozhodně tou nejznámější. Obecně totiž může dát vašemu bydlení zcela nový prostor – a to doslova. Současné mezonetové byty se totiž pyšní tím, že nabídnou dvě, ale i více podlažních úrovní. Ty jsou poté spojeny interiérovým schodištěm, které je nezbytnou součástí vašeho bytu. Prioritně vznikají tím způsobem, kdy si lidé v nejvyšších patrech „přistaví“ další patro právě pod samotnou střechou, v oblasti běžné půdy.

Půdní vestavba

praha půdní bytyV případě této realizace se nejedná o žádnou výjimečnou stavební úpravu, jelikož z laického pohledu lze říci, že se samotná půda přestaví na běžný byt. Ideálním příkladem mohou být četné střešní byty v Praze, které vznikly právě úpravou stávajících domů. Mnoho firem navíc tímto způsobem realizuje i své developerské projekty na stavbu nových bytů. Nejnáročnějším procesem je poté nejenom konkrétní návrh dispozic samotného bytu, který má vzniknout, ale i vyřešení problému s osvětlením. To je však primárně řešeno umístěním střešních vikýřů.

Půdní nástavba

Ačkoliv svým názvem může toto řešení připomínat předchozí možnost, rozhodně se liší. Není totiž zohledněna ani respektována výška hřebene střechy, či současný sklon. Daná realizace poté vznikne nejčastěji tak, že je obvodové zdivo nadezděno, a vytvoří se nová, často pultová střecha. I taková řešení poté často spadají do portfolia mnohých developerských společností, které chtějí přinést něco nového a lepšího, než pouze běžný standard.

Foto: prahapudnibyty.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení