půdní byty Praha

Bydlení v běžném rodinném domě nebo standardním bytě je dnes již klasikou. I proto mnozí z nás hledají něco skutečně nového, co dá jejich bydlení nový rozměr a unikátní styl.

V tomto směru to jsou zcela určitě půdní byty, které v poslední době zažívají skutečný boom. Nutno ale dodat, že není byt jako byt, a tak se vám bude při výběru hodit krátký přehled, z jakých variant máte na výběr.

.

Mezonetový byt

Tato realizace bývá v poslední době rozhodně tou nejznámější. Obecně totiž může dát vašemu bydlení zcela nový prostor – a to doslova. Současné mezonetové byty se totiž pyšní tím, že nabídnou dvě, ale i více podlažních úrovní. Ty jsou poté spojeny interiérovým schodištěm, které je nezbytnou součástí vašeho bytu. Prioritně vznikají tím způsobem, kdy si lidé v nejvyšších patrech „přistaví“ další patro právě pod samotnou střechou, v oblasti běžné půdy.

Půdní vestavba

praha půdní bytyV případě této realizace se nejedná o žádnou výjimečnou stavební úpravu, jelikož z laického pohledu lze říci, že se samotná půda přestaví na běžný byt. Ideálním příkladem mohou být četné střešní byty v Praze, které vznikly právě úpravou stávajících domů. Mnoho firem navíc tímto způsobem realizuje i své developerské projekty na stavbu nových bytů. Nejnáročnějším procesem je poté nejenom konkrétní návrh dispozic samotného bytu, který má vzniknout, ale i vyřešení problému s osvětlením. To je však primárně řešeno umístěním střešních vikýřů.

Půdní nástavba

Ačkoliv svým názvem může toto řešení připomínat předchozí možnost, rozhodně se liší. Není totiž zohledněna ani respektována výška hřebene střechy, či současný sklon. Daná realizace poté vznikne nejčastěji tak, že je obvodové zdivo nadezděno, a vytvoří se nová, často pultová střecha. I taková řešení poté často spadají do portfolia mnohých developerských společností, které chtějí přinést něco nového a lepšího, než pouze běžný standard.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]

Foto: prahapudnibyty.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno