s reality

Sreality jako jeden z největších serverů s realitami opět zásadně mění podmínky inzerce a čeká kolik toho ještě běžný inzerující občan vydrží. Realitky se opět bouří, obyčejný smrtelník na serveru nemá šanci. Padne největší kolos na realitním trhu, nebo se dočkáme další změny směrem dolu?

V minulosti několik krát měněné podmínky inzerce, dostali další ránu a pro běžného smrtelníka bude inzerce nedostupná. V současné době je jednorázová inzerce pro občana využívající služby inzerce ve výši 12,- Kč plus DPH a takzvané topovaní 60,-Kč plus DPH. Pomineme li, že topovaní je pro běžné uživatele zbytečně vyhozená investice, protože jedno topnutí ještě neznamená, že se inzerát ocitne v takzvané vyhledatelné zóně. Realitní kolosy jej hravě svou nízkou cenou topovaní přeskočí a inzerát je rázem někde na desáté stránce dohledání.

Nové podmínky, které vejdou v platnost dnem 1.10.2012 zvyšuji o 400% !!! cenu jednorázového inzerátu občana na 60,- Kč plus DPH a cenu jednorázového topovaní inzerce na 120,- Kč plus DPH.  Podle pána Mertla z týmu Srealit, který na blogu napsal vyjádření cituji „Podle dlouhodobého sledování naší efektivnosti víme, že pro majitele nemovitostí, pro které je tato inzerce určená, bude investice 60 Kč/den/inzerát stále dostupnou službou.“ konec citátu, působí spíše dojmem, že sreality se snaží z lidi vyždímat i to poslední co jim ještě zbylo. Ale k zasmání to bylo lepší jak stránky s vtipy.

Uvedeme si jeden příklad ve staré a nové ceně platné od 1.10.2012.

Majitel nemovitosti, bytu XY potřebuje pronajmout zařízený byt o velikosti 2+kk v Praze za cenu 6 tisíc plus služby.

Ve staré ceně by inzerce za jeden měsíc majitele stála 1008,- Kč při plném nasazení inzerce každý den a provedení topování dva krát za týden.

Nová cena by byla několikanásobně vyšší při zachování stejných podmínek plného nasazení inzerce a topovani a to 3312,- Kč!!!! za jeden měsíc inzerce. Vzhledem k nabídce převyšující poptávku se lze domnívat, že inzerce bude muset být viditelná alespoň dva měsíce aby zabezpečila klienta. To znamená jeden celý nájem promrhaný na inzerci. pro majitele bytu zkušenost, která ho od dalšího inzerování na tomto serveru odradí, pro sreality nemalý příjem.

Uvidíme jak nadále budou postupovat i realitní kanceláře, které se už jednou vzbouřili a některé odmítli na serveru inzerovat, čím zřejmě došlo k rapidnímu poklesu tržeb sreality. Těm v současné době zvedli cenu topovani inzerce na 25,-Kč za jeden inzerát. Pro kolosy jako jsou mm reality a další s nabídkou více než 30 tisíc inzerátu je to pěkná nálož za jeden den. A je celkem možné, že to má za následek i kompenzaci ve formě zvýšení cen.

Jestli se tímto zefektivní inzerce jak uvádí blok srealit se jen těžko domnívat, ale určitě minimálně stovky klientů budou vyhledávat levnější inzerci, jakou jsou například dosti silné inzeráty na hyperinzerci (mimochodem zdarma a s vysokou účinnosti) nebo dalších serverech, které budou rozhodně dostupnější než nové sreality.

Týmu srealit přejeme co nejvíce spokojených klientů a těšíme se na nový ceník, kterým budou muset nahánět klienty 🙂

Jedna připomínka snad stojí za zmínku. Uvedený článek na sreality blogu má pro jistotu raději uzavřenou diskuzi, aby se nikdo nemohl vyjádřit. Nechme do sebe bušit, jednou přestanou 🙂

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno