Blog magazín o bydlení a zahradě
Jste zde:  / Hobby poradna / NEJNOVĚJŠÍ / Rady, tipy, návody / Rozměry dveří

Rozměry dveří

jak vybrat dveře

Při výběru interiérových dveří se neobejdete bez toho, aniž byste se zorientovali se v rozměrech dveří, které jsou k dispozici na trhu sériově vyráběných interiérových dveří. V nabídce interiérových dveří většiny výrobců si můžete vybírat z několika variant rozměru dveří.

Základní rozměr sériově vyráběných dveří, u kterého máte na výběr dvě varianty, je výška dveří v rozměrech 197 cm a 210 cm. Tyto dva rozměry dveří na výšku jsou k dispozici u většiny nabízených modelů sériově vyráběných interiérových dveří.

Pouze některé modely dveří se nabízí s výškou výhradně 210 cm, anebo naopak jen v rozměru 197 cm.

Pokud vybíráte šířku interiérových dveří, máte možnost z nabídky dveří vybírat z vícero možností. Při volbě rozměru dveří na šířku je zásadní, jestli vybíráte dveře s jedním křídlem, nebo potřebujete dvoukřídlé dveře.

Jednokřídlé dveře jsou u většiny modelů v nabídce v šířce 60 cm, 70 cm, 80 cm nebo 90 cm. Pouze některé vybrané modely interiérových dveří se vyrábí také v širší variantě 110 cm.

VSTUPNÍ BYTOVÉ DVEŘE se vyrábí pouze v šířce 80 cm nebo 90 cm.

DVEŘE POŽÁRNĚ BEZPEČNOSTNÍ TŘÍDY 2 a DVEŘE POŽÁRNĚ BEZPEČNOSTNÍ TŘÍDY 3 jsou v nabídce také pouze v šířce 80 cm nebo 90 cm.

Dvoukřídlé dveře se u většiny modelů interiérových dveří nabízejí v rozměru na šířku 125 cm, 145 cm a 160 cm.

[irp]

Označení rozměru dveří 60, 70, 80, 90 a 110 na šířku a 197 a 210 cm na výšku není úplně přesným vyjádřením skutečných rozměrů dveří. „Šedesátky“ mají totiž na užší straně, kde se zavírají do zárubně, tzv. „ve falci“, 62 cm a na širší straně až 65 cm. Dveře označené výškou 197 cm mají skutečnou výšku křídla 197 cm pouze na užší straně dveří „ve falci“, takže reálná celková výška širší strany dveří je 198,5 cm.

Zdroj foto: odverich.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 Komentář

Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy jiných webů. Pro propagaci Vaši firmy si můžete zakoupit textový odkaz uvedený výše, který bude kvalitní zpětnou vazbou pro Váš web.

  • Lucie

    / Odpovědět

    Zrovna řešíme s mužem rozměr a typ dveří, které by nezabraly moc místa, při vstupu do šatny. Vzhledem k tomu, že je to malá místnůstka bez okna, viděla bych to na nějaké nenápadné s otvíráním ven, nebo zásuvné. Asi ze dřeva? Vzhledem k tomu, že jsme oba s manželem vysocí, volila bych určitě co nejvyšší možnou výšku… no ale stejně budeme muset nechat asi na míru. 😉

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení

mikroslužby