kotle na ohřev vody

Bez teplé vody se dnes neobejde skutečně žádná domácnost. Buďte si jisti, že to nebude ani ta vaše. Podívejte se proto spolu s námi na možnosti, jaké v oblasti samotného ohřevu vody vlastně existují a jakým směrem se můžete vydat. Nejprve začněme klasikou, kterou je nový bojler. Toto řešení využívá k ohřevu výhradně elektrickou energii. Pomocí ní se ohřívá voda v zásobníku, která by díky kvalitní izolaci měla zůstat dostatečně teplá i několik hodin. Ideální volba tam, kde není možné využívat klasických kotlů například na plyn. Ty vám doporučíme v zápětí.

K ohřevu lze využít i klasický plyn

Podívejme se společně na druhou možnost, která s ohřevem vody ve vaší domácnosti přímo souvisí. Jedná se o variantu, kdy využijete místo elektřiny plyn. Jeho spalováním samozřejmě vzniká teplo, které dokáže vodu rychle a také efektivně ohřát. Nabízíme plynové kotle, které dnes můžete využívat jak ve formě průtokového ohřívače, tak mohou být spojeny také se zásobníkem vody. Ten ohřátou tekutinu udrží podobně jako výše zmíněný bojler delší dobu teplou, bez nutnosti dodatečného ohřevu. Toto řešení má dnes celou řadu výhod, kam se řadí:

  • Efektivní a úsporný ohřev vody
  • Možnost využití v domech i bytech
  • Automatická funkčnost

Špičkou je metoda kondenzace

U plynového kotle ještě zůstaneme. A to z toho důvodu, že je třeba podívat se na jeho modernější verzi. Ta může přinášet ještě o něco větší úsporu a efektivitu. Objednejte si kondenzační kotel a budete se o tom moci sami přesvědčit. Ten navíc není nutné využívat výhradně jenom k ohřevu vody, kterou budete užívat k běžné hygieně. Zapomínat nesmíme ani na to, že vás toto řešení zaujme hlavně tím, že ho lze použít také ke standardnímu vytápění. S to také ve vašem domě, stejně jako v bytě, kam ho lze v podstatě libovolně zavěsit na stěnu, popřípadě také postavit na určené místo.

Zdroj foto: wolfcr.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 KOMENTÁŘE

  1. No taky využíváme kotel k ohřevu vody 🙂 Je to lepší než elektřina 🙂 Ale ten kondezační kotel , to omrknu tedy pořádně vypadá to zajímavě 🙂 Vytápíme taky kotlem 🙂

  2. Kondenzační kotel? Nezní to špatně, ale otázkou by pro mě byl poměr: cena/výkon. Myslím, že je to poměrně novinka na trhu (nebo aspoň na českém trhu?), takže vývoj s touto možností ohřevu půjde určitě vpřed… Já zatím zůstanu u našeho krbového vytápění domácnosti a ohřevu vody klasických kotlem na dřevo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno