sprchový kout

Rekonstrukce nebo vybudování koupelny s sebou nese nejenom povinnosti spojené se správným výběrem nábytku, nebo spotřebičů. Povinností jsou také rozvody vody a odpadů, stejně jako nutnost vybrat správné sprchové kouty. Jste-li aktuálně v situaci, kdy si nevíte rady, poradíme vám, podle čeho ten skutečně správný jednoduše a také rychle vybrat. Podívejte se na naše tipy.

Začínáme tvarem sprchového koutu

To první, co je třeba si uvědomit, jsou možnosti vaší koupelny. Ne každý si může dovolit skutečně velkou koupelnu, kde na rozměry sprchového koutu v podstatě nehledí. Pokud je to i váš případ, je dobré vybrat jednu z dnes nejoblíbenějších variant, kam se řadí:

  • Sprchové kouty obdélníkové
  • Sprchové kouty čtvercové
  • Sprchové kouty čtvrtkruhové
  • Atypické sprchové kouty

Samotný tvar by měl plně odpovídat prostoru, kam ho plánujete umístit. Jedině tak dokonale využijete prostor vaší koupelny. Hledět je dobré i na samotné rozměry. Ta nejmenší řešení mohou být velká třeba jenom 75 x 75 centimetrů. U těch největších v podstatě nejsme nijak limitováni a tak nároční zákazníci mohou hravě pořídit třeba i kout o velikosti 100 x 200 centimetrů.

Bez dveří to nepůjde

Co je u sprchového koutu také velmi důležité, to je celková izolace. Tedy to, aby voda nikde neprosakovala a nedostávala se mimo určený prostor. Zde záleží jak na kvalitě výrobce, tak i na montážní firmě. Roli určitě hrají také sprchové dveře. Ty by měly zajistit dokonalou těsnost během sprchování. Vybírat je však nelze jenom podle těchto parametrů, jelikož neméně důležitý je také výběr spojený s tím, že je třeba zaměřit se na způsob otevírání. Opět se dostáváme k velikosti koupelny, ale i pohodlnosti samotného vstupu do sprchového koutu.
Pokud je vaším cílem hlavně snaha o maximální úsporu místa, použijte dveře posuvné, popřípadě zalamovací. Pokud jde spíše o samotnou pohodlnost jako takovou, jsou správnou volbou dveře otočné pivotové, stejně jako dveře pantové otočné.

Výběr sprchy už je hračkou

Co je nejdůležitější součástí každého sprchového koutu? Samozřejmě sprcha. Pokud si nepořídíte unikátní masážní box, jehož součástí jsou i desítky speciálních trysek, můžete si samotnou sprchu pořídit sami, dle vašich představ. Hitem poslední doby jsou takzvané sprchové sety. Ty v sobě kombinují jak praktickou sprchovou hadici s hlavicí, tak samozřejmě i pevně umístěnou, tyčovou horní sprchu (tzv. tropický déšť). Dané řešení následně namontujete na určené místo na zdi a hravě ho připojíte ke klasické vanové, ale i sprchové baterii. Tím je výběr samotného sprchového koutu u konce. Jakmile bude dokončena i vaše koupelna, není nic jednoduššího, než se vydat vstříc prvnímu vyzkoušení. Zde teprve poprvé skutečně poznáte, že jste svou sprchu vybrali správně, dle vašich představ a požadavků.

Zdroj foto: shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 komentář

  1. Určitě nás nějaký „sprcháč“ uchvátí již na první pohled v obchodě. Teď si můžeme položit otázku, zda jsou rozměry do našich prostorů vyhovující. Já sama jsem si zamilovala náš prosklený kout v krásné světlé ložnici. Vzhledem k tomu, že je uprostřed, výhled je opravdu nádherný do všech koutů tohoto pokoje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno