VPC terasy
Zdroj foto: woodparket.cz

Léto strávené na terase je naprosto skvělé. Odpočinek na lehátkách v kombinaci s koupáním ve vlastním bazénu přináší ničím nerušené a pohodou prosycené chvíle. Že ještě nemáte terasu? Nevadí! Nikdy není pozdě postavit si novou. Jen byste se měli rozhodnout, jaký budete volit materiál na její výstavbu. Nejčastějším dilematem mnohých lidí je to, zdali zvolí klasická dřevěná prkna, anebo dřevoplast označovaný taktéž jako WPC. V následujících řádcích určitě nechceme soudit, který z uvedených materiálů je lepší. Pouze se zaměříme na jejich výhody a stinné stránky.

Krása přímo z přírody

Máte rádi ryze přírodní materiály a chcete do exteriéru zahrady dřevo? Proč ne? Dřevěné terasy vypadají luxusně a chůze po jejich povrchu je příjemná. Počítat nicméně musíte s tím, že se o povrch terasy budete muset starat. Minimálně dvakrát ročně bude nutné použít impregnační olej, který zachová prkna ve svěžím stavu. V opačném případě vysychá a postupně ztrácí barevnost. Suché dřevo navíc může být ostré a vznikají třísky. Potíže může způsobit u některých tradičních dřevin i smůla, jež vytéká a lepí se. U dražších cizokrajných dřevin ji ale nenajdete.

WPC terasy s nulovou údržbou

Dřevoplastové desky vznikají smíchání dřeva a polymerů. Pozor- nesmí být zaměňováno za PVC. Jedná se tedy o kompozitní materiál schopný odolávat všudypřítomné vlhkosti. I proto si často najdou své místo u bazénů. U WPC terasy stoprocentně nehrozí ani zabodnutí třísky do nohy. Naopak pohyb po jejich povrchu je bezpečný díky protiskluzové úpravě. V létě vás určitě nebude povrch terasy pálit. V chladnu naopak při troše sluníčka při nášlapu ucítíte příjemné teplo. Údržba je u těchto teras nulová. Je vhodné jen občas povrch setřít podobně jako u podlahy v interiéru.

Vyberte si z mnoha barevných variant

Jak dřevěné, tak i WPC terasy můžete vybírat v různých dekorech. Barva je ryze na vás. Stačí si pouze prohlédnout katalog a ceník WPC teras od společnosti WOODparket.

 

Zdroj foto: woodparket.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 KOMENTÁŘE

  1. Každý si osobně musí vybrat, co za materiál si zvolí ve svém koutečku klidu domova. Mně jako chemikovi nepřipadá úplně špatná varianta WPC desek, ale přeci jen čistě dřevo je čisté dřevo. I když je třeba se o něj starat pečlivě, určitě se odmění 😉

  2. DŘEVO vs. PLAST. Máme takové možnosti! Výběr je však na každém z nás. Každý máme jiné potřeby a jiné možnosti. Dřevo je skvělým pomocníkem, ale je opravdu výhodné jej použít všude? Jako chemikovi ( i když ne v tomto oboru) připadá možnost „smíchání“ dřeva s plastem dokonalý nápad! Copak vám by se nelíbilo mít na dvoře dřevo, které nemusíte nějak stále udržovat?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno