aa
Jste zde:  / Finance a pojištění / Hypotéky / NEJNOVĚJŠÍ / Rozdíl mezi bankovní, nebankovní a americkou hypotékou

Rozdíl mezi bankovní, nebankovní a americkou hypotékou

hypotéky

Hypotéka je jedním z nejoblíbenějších finančních produktů, který slouží primárně k financování budoucího bydlení. Pakliže se zaměříte na výběr vhodného řešení, zjistíte, že se můžete setkat hned se třemi rozdílnými pojmy.

Abyste v tomto směru měli jasno a věděli, jakému úvěru chcete dát přednost, přinášíme vám stručné shrnutí.

Bankovní hypotéky

Produkty poskytované bankovními domy, jež slouží výhradně po účely vlastního obydlí. Hypotéka tohoto typu je spojena s vysokou bezpečností nabízených služeb, což ostatně dokazují příslušné transparentní obchodní podmínky.

Ocenit lze jistě nejnižší úrokovou sazbu na trhu. Ta je ovšem vykoupena trochu náročnější administrativou a nutností dokládat řadu listin a dokumentů prokazujících dostatečnou bonitu, čistou platební morálku a ostatní.

Nebankovní hypotéky

Půjčky prezentované společnostmi, které neoplývají statutem „banka“. U jejich výběru je třeba volit prověřené subjekty, s nimiž se vyhnete jakýmkoliv nekalým praktikám. Nebankovní hypotéky jsou obdobné, jako ty bankovní. Jen proces vyřízení je obvykle trochu rychlejší, méně náročný a díky tomu je také více schválených žádostí.

Určitou nevýhodou může být vyšší úroková sazba.

Americké hypotéky

Trojici těchto finančních produktů uzavírají americké hypotéky, ať už jde o ty bankovní či nebankovní. Úvěry, jež pojí přednosti hypoték a spotřebitelských úvěrů. Získat totiž lze finance, s nimiž budete nakládat dle vlastní libosti. Investovat je můžete i do ostatních oblastí, než pouze do bydlení. Zároveň za své peněžní závazky ručíte nemovitostí odpovídající hodnoty.

Výsledná volba hypotéčního úvěru se téměř vždy odvíjí od finanční situace a možností daného klienta. Záruku však máte v tom, že je z čeho vybírat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2020 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení