jak vybrat toaletu

Toalety bezpochyby patří k tzv. držákům domácnosti, čas od času ovšem také doslouží a nám nezbývá nic jiného, než zajít koupit zbrusu novou. Jak si ale vybrat tu skutečně správnou, která bude vyhovovat všem členům domácnosti?

Klasická nebo závěsná?

Na našem trhu najdeme mnoho druhů toalet. Nejlevnější ale stále zůstávají ty klasické na tzv. „stojaté“ konstrukci. Závěsná toaleta se hodí zejména tehdy, když potřebujete ušetřit místo, ale má i další výhody. Především se pod ní snadněji uklízí a vytírání WC už nebude obtížnou činností. Velmi ji oceníte především ve spojené koupelně, kdy dokážete celý prostor vyčistit jedním tahem mopu. Počítejte ale s vyšší cenou.

Jaké rozměry?

Výběr velikosti toalety se řídí především prostorem, do kterého ji potřebujeme umístit, není to ale jediné kritérium. Jestliže má vaše domácnost členy, kterým se hůře vstává (typicky prarodiče), volte raději toaletu zvýšenou nebo rovnou umístěnou na stupínku. U malých dětí platí pravidlo přesně opačně. O své zdraví nemusíte mít obavy, pokud vám zažívání funguje bez problémů, nesejde na tom, jestli při vyměšování sedíte vysoko nebo nízko.

Ekologická nebo ne?

Vyplatí se zvážit i finanční stránku. Ekologická toaleta se splachovadlem, které umožňuje použít při splachování předem určené množství vody dokáže významně ušetřit výdaje za vodu, která jinak jen bez užitku proteče potrubím. Vyšší cena ekologické toalety se vám tak často vrátí již během jednoho nebo dvou let.

Jaký design?

Klasická bílá sanitární keramika už není jedinou možností. Vybírat si můžete mezi různými barvami nebo chladivý dotek vyměnit za teplé pohlazení dřeva. Toaleta obložená dřevem vypadá po všech stránkách skvěle a oceníte ji i ve společných koupelnách, které se snažíte sladit do přírodního nebo vintage stylu.

Něco navíc?

Moderní technologie nám při výběru toalety skýtají řadu možností. Není problém sehnat WC spojené s bidetem nebo s vyhřívaným sedátkem. Novinkou jsou potom záchodová prkénka se speciální chemickou úpravou, která brání množení nebezpečných bakterií. Je jen na vás a na vaší peněžence, jakým benefitům dáte přednost.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno