Anglické kuchyně

Odzvonilo laciným materiálům. Současné trendy velí pořizovat kvalitu, která bude spolehlivě sloužit dlouhé roky. Platí to i při pořizování kuchyňské linky. Inspirujte se přírodními materiály nejvyšší kvality.

Poslední roky se do českých domácností opět vracejí tradiční materiály, jakými jsou např. dřevo nebo kámen. Souběžně s nimi hojně využíváme i moderních kompozitních materiálů s mnoha výhodnými vlastnostmi: umělý kámen, lamináty nebo směsi akrylových polymerů. A přesto, že jsou kompozity široce využitelné, v některých ohledech přírodu nepředčí. Jen masivní dřevo prémiové kvality dokáže každé kuchyni vdechnout duši a teplo domova.

Návrat k tradicím v podobě vyhledávání přírodních materiálů a tradičních postupů nezná žádné hranice. Nemusíme se obracet jen do naší historie a hledat inspiraci v kuchyních našich babiček. I tradiční pojetí interiéru jižní Francie, Anglie nebo Skandinávie nám může napovědět, kudy se v zařizování domácnosti ubírat.

Anglický styl kuchyní

Anglické kuchyně jsou pro svůj osobitý design vyhlášené. Vše se odvíjí od volby prvotřídního masivu, přes kvalitní zpracování k dokonalým vzorům, tvarům a detailům. Skříňky a pracovní plochy z masivu nemusí mít jen dávno překonaný rustikální vzhled. Vlastnosti dřeva umožňují, aby nabývalo nadčasových podob a elegantních linií ve vyvážených kombinacích přírodní kresby použitých dřevin a barevných nátěrů.

Nejvhodnější dřeviny do kuchyně

Při výběru vhodného masivu pro kuchyňskou pracovní desku, skříňky a jejich dvířka se poraďte s odborníky. Jen zkušený výrobce zná vlastnosti a ovládá procesy zpracování tohoto přírodního materiálu. Sami si z nabídky vybírejte už jen podle svého vkusu a celkového ladění interiéru kuchyně.

Světlé dřevo, jakým je například u nás velice oblíbený dub nebo javor, se hodí zejména do menších prostor. Světlé barvy malou kuchyni opticky zvětší a projasní.

Tmavší dřeviny, jako jsou ořech a třešeň, jsou ideální do větších prostor. Hodí se také pro detaily v kuchyních, konkrétně pak na úchyty nebo pracovní desky v kombinaci se skříňkami se světlými pastelovými nátěry.

Exotické dřevo také není anglickým kuchyním cizí. Vyznačují se nápadnými barevnými tóny i neobvyklou kresbou, jako je tomu u afrického zebrana nebo wenge.

Prohlédněte si další vhodné dřeviny v galerii anglických kuchyní.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno