hypotéka Equa bank

Equa bank jako jeden z poskytovatelů hypotečních úvěrů zřejmě o klienta příliš nestojí.

Alespoň nás o tom přesvědčila nekonečná síť stížnosti jak hypotečních makléřů tak klientů uvedené banky. I když přímo u nabídky jejich úvěrových produktů naleznete krásně okázalou větu z titulku tohoto článku, není opravdu všechno zlato co se třpytí.

U článku budu vycházet hlavně ze zkušeností klientů Equa banky při předkládání žádosti o úvěr, ale taky přidám zajímavé postřehy či případy hypotečních makléřů, které nemluví ve prospěch banky a často jsou až úsměvné. Zároveň jsem kontaktoval přímo Equa bank se žádosti o odpověď na některé dotazy a sdělení kontaktní osoby případně Tiskové mluvčí.

Ozvala se Markéta Dvořáčková, která ve své emailové komunikaci hrdě uvádí funkci Head of PR & Internal Communication  tedy Vedoucí PR a interní komunikace. Emaily uvedené paní / slečny komentovat nebudeme obecné odpovědi typu nelze není možné nejde přehlédnout, nicméně chápeme bankovní tajemství.

Equa bank je rychlá když jde o její dobré jméno.

Co asi nejvíce v celé záležitosti zaráží, byl výslední efekt honu na čarodějnice (v tomto případě na hypotečního makléře a klienta) v podaní Equa bank. Markétě Dvořáčkové jsem totiž v emailu zmínil ve spojitosti s konkrétním dotazem jméno osoby jednoho klienta. Klient prošel registrem, zástava o 135% vyšší hodnota nemovitosti.  Tomuto klientovi byla hypotéka neoficiálně odmítnutá z důvodu příchozí cizí platby na účet u České spořitelny. Tato platba pak byla následně použita k uhrazení 35% z celkové částky rezervační zálohy. Neoficiální vyjádření onoho odborníka znělo „žádost nesplňovala vnitřní kritéria Equa bank“ 🙂 Vcelku úsměvné ukončení celého procesu vyřizování hypotečního úvěru po několika týdnech když pomineme fakt, že právě tento klient během necelých 40 dnů celkem vyplatil v hotovosti nebo převodem přes 70 tisíc a nikdo nezjišťoval další finanční obnosy v hotovosti. Vrchnost zamítla úvěr jen podle výpisu z banky aniž by zjišťovala další skutečnosti a jak sama uvádí, našla pro tuto situaci řešení.

Equa bank během 30 minut stihla to co hypoteční makléři považují za nemožné. Komunikovala.

Zhruba 30 minut po odeslaní dotazů přímo Markétě Dvořáčkové se strhla telefonická přestřelka. V soukolí  bohužel nechtěně a hlavně bez jakéhokoliv vědomí skončil i uvedený klient banky. Paní/slečna Dvořáčková totiž okamžitě musela informovat někoho z banky a ten vyhledal potřebné data podle jména. Makléř banky v tu samou chvíli telefonicky kontaktoval hypotečního makléře, který uvedený úvěr vyřizoval a jak to nakonec dopadlo? Vše se sesypalo od hypotečního makléře přímo na klienta, který o tom neměl ani tušení. Bohužel hypoteční makléř a taky klient v této souvislosti měli zůstat bez  negativního dopadu. Je to pouze a jen interní věc banky a jak je vidět připravovaným článkem se probudila k životu. V této chvíli  nezbývá než se omluvit za nepříjemnosti jmenované osobě – která úvěr požadovala (věříme, že to slovo klient Equa bank je minulostí) tak hypotečnímu makléři.

equa bank špatné hypotéky

Od čeho jsem upustil z důvodu neúměrné reakce Equa bank.

Článek měl být objektivním pohledem hypotečních makléřů a klientů na jednání banky s uvedením všech jmen (jména máme v redakci). Bohužel i z emailové komunikace, kdy Markéta Dvořáčková k jakémukoliv vyjádření vyžadovala jména a konkrétní údaje osob, jsme se  po výše uvedené nepříjemné zkušenosti rozhodli zatajit všechny bližší informace a změnit jak konkrétní údaje tak poupravit některé sumy případně změnit průběh celé akce. Příběhy tak dostanou nádech humorní povídačky, ale bohužel reality v bance. Uvedený klient totiž nebyl jediným klientem se stejným osudem, na finančních fórech je celá řada nespokojených makléřů žádajících nápravu v Equa bank s odůvodněním, že spolupráce ztrácí smysl a tuto banku nebudou dále doporučovat.

Několik případu z Equa bank.

Jste mladí, neměli jste nikdy žádný úvěr? Věřte tomu že u Equa bank to může být zásadní problém. Čekáte od banky úvěr na koupi nemovitosti kde jeho výše  představuje 75% z hodnoty? Potřebujete za dvoumilionovou nemovitost pouze 1.500.000,- s tím, že nemáte žádnou půjčku, scoring vám projde na nejlepší možnou známku a nemovitost je čistá? U Equa bank to smetou ze stolu jedna báseň. Neoficiální stanovisko? Žádná úvěrová historie klienta (tedy není podle čeho posoudit jestli platí nebo ne) ve 24 letech spíše k jeho dobru. Další stanovisko – nevhodná nemovitost k zástavě.

Hledáte rychle řešení bez průtahů? v Equa bank to nečekejte, protože můžete přijít o to co chcete úvěrem zainvestovat. Zástava v hodnotě převyšující více jak 6x hodnotu úvěru! Pozor to není sranda to je fakt. Opravdu více jak 6x!!! Z Equa banky nekonečné průtahy až se povedlo za měsíc a půl!!! hypotéku schválit. Bohužel klient ji samozřejmě musel odmítnout nakolik po tak dlouhé době padl obchodní případ, který hypotékou chtěl vyřešit. A to se jednalo pouze o několik sto tisíc korun.

Jak napsal jeden makléř a obecně s ním souhlasilo několik dalších „S EQUA jsem taktéž .. dokud nám tam nevymění kontaktní osobu, skončil“

Kontaktní osoba asi bude největší problém pro vyřešení hypotéky v bance pro oblast Prahy. Největším ternem je asi fakt, že hypotéka neprošla v Equa bank, ale s lehkostí prošla v Komerční bance která je známá svou přísností a jako nejvíce složitá banka. Vlnu nevole klientů banky je možné vidět i na jejich facebookovém profilu, kde 90% příspěvku je negativních a nespokojenost s bankou  je zde zřejmá. Amatérismus v přístupu ke klientovi je evidentně jediné co za bezplatné služby u této banky obdržíte.

Naše rada na závěr k Equa bank?

Pokud nechcete zbytečně přijít o investice v řádech tisíců za odhady a další náklady, pokud nechcete čekat co za tajemství ukryté v láhví vám sdělí ona osoba v Equa bank rozhodující o vašem úvěru, pokud nechcete přijít o nemovitost neúměrným zdržováním ze strany banky tak rozhodně EQUA BANK nevolte. jednoduše  se Vám totiž může stát, že se na několik měsíců ocitnete na černé listině všech registrů a hypotéku budete moci řešit až po výmazu z registru.

A jestli chcete najít řešení  právě na tu vaši situaci, kontaktujte nás. Máme dalších minimálně deset řešení jak to jde i bez Equa banky. Rychle, jednoduše, bez překvapení a s kvalitní podporou.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]

Foto: shotterstock Autor: Roman Sentej


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno