zapuštěné bazény

Koupě bazénu je nesporně dlouhodobá investice, proto je dobré se zamyslet, kdy a jak nám bazén bude sloužit a kam jej umístíme.

Bazén zejména větších rozměrů musí mít pevné místo, protože jeho pozdější přesun by nám mohl způsobit nečekané komplikace a u větších bazénu je přesun vlastní silou takřka nemožný.

Před samotnou koupi bazénu se musíme rozhodnout a pro vybrané prostory zvolit ten nevhodnější. Jak tvar tak i velikost bazénu se odvíjí od samotného prostoru a taky okolí.

Musíme počítat s tím, že v bezprostřední blízkosti musí být umístěná ovládací technologie, prvky pro krytí bazénu a taky umístění prvků pro soukromí jak majitele bazénu, tak okolí. V případě umístění venku by to mělo být na slunném místě, nejlépe kde svítí slunce  celý den, aby jsme nemuseli vodu zbytečně nahřívat. Samozřejmostí je pak dostatečný přívod elektrické energie.

V zásadě existují dvě základní varianty bazénu a to zapuštěné a nadzemní bazény. Současné technologie už přináší i polozapuštěné bazény nebo bazény umístěné do svahu a podobně.  Nesporné výhody koupě zapuštěného bazénu se pokusíme ve stručnosti shrnout a poskytnout par informací.

Výhody zapuštěného bazénu do země.

zapuštěný bazénZapuštěný bazén je multifunkční a lze je umístit jak na zahradu tak do interieru, nebo zimní zahrady jako interierové bazény. Jeho umístění záleží pouze na možnostech a prostorech majitele.  Jako hlavní výhodu budeme brát jeho celistvost a kopírování terénu. Zapuštěný bazén nenarušuje estetiku okolí a lze jej podstatně lépe začlenit do okolí a designu zahrady.

Další výhodou oproti nadzemního bazénu je jeho jednodušší zastřešení, což nám prodlouží koupací sezónu i o několik měsíců, s použitím vyhřívání je možné bazén užívat celoročně. Zastřešením si zjednodušíme úklid, který nebude tak častý a voda v zastřešeném bazénu se nám neochlazuje tak rychle. Takže je nesporní i energetická výhoda zapuštěného bazénu.

Jeho další výhodou je jednodušší mechanické čištění, kdy nemusíme používat žádné stupínky nebo schůdky a jednoduše vše čistíme z okraje bazénu.

V tomto bazénu je pro sportovce ideální vestavěný protiproud, která pro uvedený typ je další výhodou oproti nadzemnímu bazénu.

Nadzemní bazény.

Nadzemní bazén je levnější varianta zapuštěného bazénu a v podstatě nevyžaduje nějaké extrémní úpravy terénu a okolí.nadzemní bazén Jeho pozdější přesun není tak náročný a není pro to potřeba pevné umístění.  Důležitou podmínkou pro vybudování nadzemního bazénu je dostatečně velká vodorovní plocha. Mechanický úklid nadzemního bazénu je technicky náročnější jen s použitím pomůcek jako jsou schůdky, štafle a podobně. Je bezpečnější co se týče náhodného pádu do bazénu.

Oba bazény mají několik výhod, každý má své specifika a pro jejich koupi se musíme rozhodovat hlavně s ohledem na terén a okolí.  To jestli budeme volit čtvercový nebo elipsovitý bazén nemá podmínku volby bazénu zapuštěného nebo nadzemního. Dnešní bazény mají různé varianty a hloubky.

PARTNER:   logo moutfield

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno