záhradní nábytek

Vybíráte nový nábytek na svoji zahradu? A nejste si jisti co všechno při výběru zohlednit? Přichystali jsme proto několik praktických tipů, které vám při výběru rozhodně pomohou.

Dřevo vyžaduje údržbu

Ano, zahradní nábytek ze dřeva vypadá na zahradě dobře. Také je odolnější a udrží i větší hmotnost. Ale je potřeba se o něj pravidelně starat. Jinak nejenže ztratí svůj dokonalý vzhled, ale také svoji základní funkční schopnosti. A při naprostém zanedbání může dojít k nenávratnému poškození – dřevo může zpuchřet nebo se začít kroutit a praskat.

Pro dřevěný nábytek jsou proto k dispozici speciální oleje, kterými je třeba jednou ročně celý povrch natřít. Budete mít na to trpělivost a náladu?

Plast už není jen nemocniční bílá

Bílé plastové zahradní židle dlouho vévodily českým zahradám. Nepatříte mezi jejich příznivce? Ale rádi byste využily ostatních výhod plastového nábytku – nízkou váhu, snadnou údržbu a voděodolnost? Poohlídněte se proto po kvalitnějším plastu. Nepůsobí tak laciným dojmem a tak snadno se nezohýbá. Navíc se vyrábí také v jiných barvách – zelená nebo hnědá do zahrady zapadnou zcela přirozeně. Když na zahradní křesla ještě přidáte barevné podsedáky, bude vám celá souprava dělat opravdovou radost.

Co když nábytek zmokne?

Některé materiály jsou i na běžnou údržbu náročnější než jiné. Obyčejný masiv byste například neměli nechávat na dešti. Pokud tedy nemáte pergolu či altánek, pod kterým bude nábytek trvale uložený, zvolte raději materiál, kterému déšť neublíží – kvalitní plast, teakové dřevo nebo pravý ratan.

Bude se nábytek často přemísťovat?

Jestliže zahradní lavice i stůl bude celou dobu na jednom místě, nemusíte samozřejmě brát na hmotnost žádný ohled. Ale přemísťovat pokaždé těžká dřevěná křesla se za chvíli omrzí. Plast nebo umělý i pravý ratan vám práci usnadní.

 

PARTNER: vetroshop.cz

 

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 komentář

  1. Líbí se mi připomenout že plast už není jen nemocniční bílá, protože mi přijde že to často lidem nedochází a pod plastovým nábytkem si představí ty příšerné rozpadající se plastové židle které někteří lidé ještě pořád tak rádi vystavují hrdě na zahradách. Naštěstí se už dá sehnat i vkusný plastový nábytek. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno