aa
Jste zde:  / Realizace zahrad / Zahrada / Praktické tipy pro výběr zahradního nábytku

Praktické tipy pro výběr zahradního nábytku

záhradní nábytek

Vybíráte nový nábytek na svoji zahradu? A nejste si jisti co všechno při výběru zohlednit? Přichystali jsme proto několik praktických tipů, které vám při výběru rozhodně pomohou.

Dřevo vyžaduje údržbu

Ano, zahradní nábytek ze dřeva vypadá na zahradě dobře. Také je odolnější a udrží i větší hmotnost. Ale je potřeba se o něj pravidelně starat. Jinak nejenže ztratí svůj dokonalý vzhled, ale také svoji základní funkční schopnosti. A při naprostém zanedbání může dojít k nenávratnému poškození – dřevo může zpuchřet nebo se začít kroutit a praskat.

Pro dřevěný nábytek jsou proto k dispozici speciální oleje, kterými je třeba jednou ročně celý povrch natřít. Budete mít na to trpělivost a náladu?

Plast už není jen nemocniční bílá

Bílé plastové zahradní židle dlouho vévodily českým zahradám. Nepatříte mezi jejich příznivce? Ale rádi byste využily ostatních výhod plastového nábytku – nízkou váhu, snadnou údržbu a voděodolnost? Poohlídněte se proto po kvalitnějším plastu. Nepůsobí tak laciným dojmem a tak snadno se nezohýbá. Navíc se vyrábí také v jiných barvách – zelená nebo hnědá do zahrady zapadnou zcela přirozeně. Když na zahradní křesla ještě přidáte barevné podsedáky, bude vám celá souprava dělat opravdovou radost.

Co když nábytek zmokne?

Některé materiály jsou i na běžnou údržbu náročnější než jiné. Obyčejný masiv byste například neměli nechávat na dešti. Pokud tedy nemáte pergolu či altánek, pod kterým bude nábytek trvale uložený, zvolte raději materiál, kterému déšť neublíží – kvalitní plast, teakové dřevo nebo pravý ratan.

Bude se nábytek často přemísťovat?

Jestliže zahradní lavice i stůl bude celou dobu na jednom místě, nemusíte samozřejmě brát na hmotnost žádný ohled. Ale přemísťovat pokaždé těžká dřevěná křesla se za chvíli omrzí. Plast nebo umělý i pravý ratan vám práci usnadní.

 

PARTNER: vetroshop.cz

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 Komentář

Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy jiných webů. Pro propagaci Vaši firmy si můžete zakoupit textový odkaz uvedený výše, který bude kvalitní zpětnou vazbou pro Váš web.

  • Pavlína

    / Odpovědět

    Líbí se mi připomenout že plast už není jen nemocniční bílá, protože mi přijde že to často lidem nedochází a pod plastovým nábytkem si představí ty příšerné rozpadající se plastové židle které někteří lidé ještě pořád tak rádi vystavují hrdě na zahradách. Naštěstí se už dá sehnat i vkusný plastový nábytek. 🙂

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení