aa
Jste zde:  / Stavba / Stavební techniky, materiál / Kvalitní stavebniny jako základ každé stavby

Kvalitní stavebniny jako základ každé stavby

stavba online

Sháníte-li špičkové stavebniny, aktuálně máte na výběr z mnoha různých druhů, které lze použít na střechy, stropy, podlahy, stěny, fasády i jinde. Jak na to?

Při stavbě budete pochopitelně potřebovat kvalitní stavebniny, to není nic převratného. V současné době ale existuje právě v této oblasti pestrý sortiment výrobků, takže můžete mít již předem jasno, že naleznete přesně takové stavebniny, které plně využijete. Zároveň přitom budou zcela odpovídat vašemu vkusu. Ať už se jedná o OSB desky, výrobky pro fasády, sádrokarton, asfaltové šindele, plechové krytiny nebo stavební řezivo, jistě pro ně naleznete různá uplatnění.

Stavební desky – jak položit OSB desky

Tento druh stavebnin představují např. Cetris, Fermacell, QSB a OSB desky. Zde se alespoň zběžně zaměřme na posledně jmenované výrobky. OSB desky jsou nejpoužívanějšími stavebními deskami na trhu, a to nejen kvůli pestré možnosti použití (např. na podlahy, stěny, podbití střech, na přístřešky atd.). Pokud je chcete aktuálně pokládat, vyzkoušejte velké formáty OSB desek, které pochopitelně dovolují užití méně spojů, což má příznivé účinky na tepelné ztráty i při ochraně proti hluku.

Jak na sádrokartonový strop

Bohaté uplatnění jistě naleznete rovněž pro sádrokarton, spolehlivého to „pomocníka“ při stavbě i rekonstrukci. Ať už se jedná o příčky a podhledy ze sádrokartonu nebo o sádrokartonový strop, vždy jde o lehké, rychlé a levné řešení. Sádrokarton používejte všude tam, kde chcete dosáhnout estetického vylepšení, využít jeho tepelně-izolačních vlastností a v neposlední řadě pro vytvoření meziprostoru pro vedení různých instalací.

Jak pokládat plechovou střešní krytinu

Pokládání plechové krytiny je poměrně snadná věc, neboť se jedná o velice lehký materiál. Nemá jej tedy cenu blíže rozebírat. Každopádně vězte, že se jedná o velmi levnou variantu, zato odolnou, spolehlivou a sehnatelnou v mnoha barevných provedeních. Proto je také plechová krytina velice populární. Využít však můžete i další oblíbenou variantu střešní krytiny, asfaltové šindele a koneckonců by se Vám pro střešní konstrukce mohlo hodit i stavební řezivo.

 

PARTNER: stavbaonline

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení