aa
Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Okna, dveře / Stavba / Kvalitní okna a vchodové dveře – základní informace

Kvalitní okna a vchodové dveře – základní informace

oknoplast.cz

Výměna stávajících oken a vchodových dveří dá bezpochyby zabrat, zvláště když v dnešní době máte na výběr z celé řady materiálů. Investovat tedy do výrobků ze dřeva, hliníku či z plastu?

Při rozhodování mezi dřevěnými, hliníkovými či plastovými okny a vchodovými dveřmi hraje roli mnoho faktorů, z nichž některé jsou ryze individuální. Ty samozřejmě musíte vyřešit s odborníkem. Na tomto místě nicméně uveďme několik obecných informací, které by Vám při výběru nových oken a vchodových dveří mohly pomoci. Věděli jste kupříkladu, že…

• … nejlevnější jsou plastová okna a vchodové dveře?

• … u plastových oken naleznete nejlepší tepelně-izolační vlastnosti? Ušetříte tedy nejen při jejich pořízení, ale také následně za energie při vytápění, případně za klimatizaci.

• … co se týče životnosti, jsou na tom plastová okna nejhůře (cca 50 let)? Tím je tedy ukrocen optimismus z předešlých informací. Dřevěná okna naopak vydrží až několik stovek let (u dubu až 300 let) a u hliníkových oken můžete počítat s takřka neomezenou životností.

• … hliníková okna a vchodové dveře jsou nejodolnější proti vlivům prostředí i poškození? Předchozí bod je tedy objasněn.

• … s dřevěnými okny si pořizujete ekologicky velice šetrný materiál? Jak by také ne, dřevo je přírodnina, která je snadno obnovitelná a zároveň esteticky zřejmě nejzajímavější varianta. Na druhou stranu mohou mít dřevěná okna problémy s plísněmi.

• … nejvíce si ušetříte práci s plastovými okny a vchodovými dveřmi? Takové dřevo je naopak celkem náročné na údržbu.

plastová oknaVerdikt – dřevěná, hliníková či plastová okna?

Stručně jsme tedy uvedli několik potřebných informací, které lze brát jako takové uvedení do problematiky. Vidíte sami, že plastová, hliníková i dřevná okna a vchodové dveře skýtají určité výhody i nevýhody, doporučit lze ale všechny.

Zkrátka platí, že byste se vždy měli poradit s odborníkem. Proto Vám například nabízíme služby našeho zavedeného e-shopu Oknoplastik.cz, kde naleznete mnoho podrobných informací a též možnost konzultace s opravdovými znalci.

 

PARTNER: logo oknoplastik


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení