jak položit linoleum

Zvolili jste si jako podlahovou krytinu linoleum? Není divu. Vždyť je to velmi levná a dostupná varianta. Její výroba je ekologická, takže potěší každého, komu záleží na životním prostředí.  Díky široké nabídce různých barev a vzorů si na své přijde úplně každý. A pokládání takové podlahy? To je úplná hračka!

Pozor: Jako linoleum se často označují také podlahové krytiny z PVC. Toto označení je však velmi nepřesné: opravdové linoleum se vyrábí z přírodních, obnovitelných zdrojů. Na rozdíl od PVC je navíc tlustší a měkčí.

Aby se vám při pokládání linolea pracovalo dobře, určitě si připravte: kvalitní ocelové pravítko, nůž, ořezávač krajů kladívko a přítlačný válec, případně také dobré lepidlo a špachtli.

Jak položit linoleum

Před pokládáním linolea si zkontrolujte, zda máte vhodně připravený povrch. Měl by být čistý, rovný, suchý, bez jakýchkoli závad. Obzvlášť v případě novostaveb je důležité provést některé zásadní úpravy. Postupujte vždy podle typu vašeho podkladu. Dejte si na úpravě podkladu pečlivě záležet, uspěchanost nebo nedbalost by se vám později mohla vymstít. Určitě chcete pěknou podlahu.

Až budete linoleum řezat, řiďte se příslovím „dvakrát měř, jednou řež“. Řezy si skutečně dobře rozmyslete. Nezapomeňte si také nechávat rezervy. Ne že bychom vás podceňovali, to opravdu ne. Rezervy využijete při závěrečném rovnání linolea. Zkrátit ho přece můžete vždycky, ale jak by se vám podařilo ho prodloužit?

Jestli pokládáte linoleum do malé místnosti, stačí ho jen volně položit. Ve větší místnosti však bude lepší, když ho podlepíte. Vždy používejte výhradně takové lepidlo, které je k lepení linolea určeno! Jiným byste si mohli uškodit. Během práce se řiďte pokyny od výrobce. Obecně platí, že by teplota dané místnosti neměla přesahovat 18 stupňů, aby lepidlo správně schlo.

Výborně! Právě jste úplně sami zvládli položit linoleum. Ani to nebolelo, že? Navíc jste ušetřili spoustu peněz za řemeslníky. Můžete se za odměn poplácat po rameni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno