aa
Jste zde:  / Hobby poradna / NEJNOVĚJŠÍ / Rady, tipy, návody / Co je litá podlaha a jaké jsou její výhody

Co je litá podlaha a jaké jsou její výhody

litá podlaha

Litá podlaha je takový druh podlahy, který je místo pokládky do prostoru „jen tak vylit“. K litým podlahám se používají tekuté materiály na základě epoxidu, polyuretanu nebo cementu. Jsou hladké, beze spár a velmi odolné, proto se snadno a bez problémů udržuje.

Kam se litá podlaha hodí?

Litou podlahu si lidé obvykle spojují s komerčními prostory, už dávno se však využívají i v obytných domech. Díky tomu, že jsou lité podlahy velmi odolné, najdou nejlepší využití např. na chodbě, v garáži, ve sklepě, tam, kde se očekává větší zatížení.

Litou podlahu ovšem můžete bez obav zvolit i třeba do obývacího pokoje. Díky výborným vodivosti tepla bude sloužit jako výborný doplněk podlahového topení. S litou podlahou si doma budete celou zimu příjemně nahřívat nohy.

Úskalí lité podlahy – Nelekejte se: Nic není tak horké, jako se to uvaří

 • Vyšší cena
  Na první pohled se možná zdá, že jsou lité podlahy dražší. Pamatujte, že investujete do velmi vysoké kvality. Vložené peníze se vám vrátí v podobě spokojenosti a trvale dobrého stavu podlahy.
 • Příprava podkladu je náročná
  Nachystat správně podkladnou plochu vyžaduje hodně pečlivosti. Samotná aplikace podlahy je však velmi jednoduchá. Vaše úsilí se rovnoměrně rozloží.
 • Náročná oprava, nezamaskovatelné poškození
  Když se litá podlaha poškodí, je to docela dost poznat. Oprava navíc vůbec není jednoduchá a stojí hodně peněz. To všechno je pravda. Jelikož jsou však lité podlahy velmi kvalitní a odolné, riziko poškození téměř neexistuje.
 • Litá podlaha klouže!
  Někomu možná ano, ale vždycky se to dá vyřešit protiskluzovou úpravou.

Stále ještě váháte, zda vybrat litou podlahu? Vzpomeňte si na výbornou vodivost tepla, odolnost a snadnou údržbu. Vezměte na vědomí, že jsou lité podlahy hygienicky i zdravotně nezávadné, nezpůsobují žádné alergie.

Nyní už prostě musíte mít jasno. Litá podlaha je správná volba!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení