krbová kamna

Chladné podzimní večery se pomalu blíží a místo posezení na zahradách nebo balkonech nezbývá, než se usídlit uvnitř – v domě nebo bytě. Chcete si zpříjemnit zimní večery a navázat na tradici, která vznikla už v dávných dobách? Ve vaší domácnosti by neměl chybět plápolající oheň.

V současnosti je možné vybírat z mnoha variant krbových kamen, které se liší nejen designem, ale také vytápěcí schopností. A právě ta je při rostoucích cenách energií rozhodujícím faktorem, díky krbovým kamnům můžeme totiž podstatně ušetřit. Při jejich výběru musíme brát ohled nejen na velikost prostoru, který vytápíme. ale i na to, zda je objekt zaizolován. Důležité je také vědět, jaký tah má komín, na který budou kamna napojena, a jaký je průměr kouřovodu.

Pokoj nebo celý byt?

Krbová kamna bývají zdrojem tepla pro místnost, ve které jsou umístěna. V tomto případě je v zimním období musí doplňovat další zdroj tepla. Pokud ale vybereme kamna s teplovodním výměníkem, která se napojí na teplovodní rozvod, můžeme vytopit i celý dům nebo byt. Ještě účinnější jsou pak kamna s tzv. terciálním spalováním, ve kterých probíhá díky speciálním rozvodům dokonalejší spalování.

Čím v kamnech topit?

Nejčastěji se v kamnech topí dřevem, to ale musí být správně proschlé, aby dobře hořelo a nevytvářelo víc kouře, než umí komín odvést. Zatopit se dá i uhelnými briketami a ekobriketami. Nejmodernější z pohledu technologie jsou kamna, ve kterých se topí tzv. peletami. Peletová kamna se umí nejen automaticky zapálit, ale také regulovat teplotu. Zásoba pelet v nich navíc vydrží až a několik dní provozu.

Kachlová kamna se vrací

Mezi základní a v nabídce nejvíce zastoupené jsou kamna s plechovým pláštěm. Stále oblíbenější, a navíc původem česká, jsou ale kamna kachlová, která jsou nejen vzhledově velmi atraktivní, ale díky postupnému uvolňování tepla také efektivní. Výběrem kachlových kamen navíc můžete získat  originální produkt, kachle jsou totiž z většiny ručně vyráběné.

Nemáte komín, a přesto vám chybí plápolající oheň?

biokrbPořiďte si biokrb. nenáročné, ekologické a designově velmi atraktivní – tak se dají popsat biokrby, které jsou novinkou na českém trhu. Nejenže si můžete díky nim užít pohled do živého ohně, ale dokáži váš domov také prohřát. Obsluha biokrbů je velmi jednoduchá, stačí do nich nalít biolíh a zapálit ho. Obávat se přitom nemusíte žádných škodlivin, protože spalování je díky biolihu bezpečné. Stačí tedy vybrat ten správný model, zavěsit ho na zeď, umístit na stolek nebo přímo na podlahu a můžete si užívat nového velmi atraktivního doplňku, který oživí váš interiér.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]

Foto: Thinkstockphotos, tzb-info.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno