Výhody infrasauny

Skutečnost, že teplo má na lidský organizmus blahodárné účinky, je známa už několik tisíc let. Ale až před dvěma desítkami roků byly objeveny infračervené paprsky, které jsou využívány v moderních rodinných infrasaunách.

Infrasauna je zařízení, které díky zabudovaným infrazářičům dokáže na rozdíl od klasických parních saun prohřívat lidské tělo skutečně do hloubky. Její léčebné účinky jsou tudíž nesrovnatelně efektivnější.

Sám sobě lékařem

Je prokázáno, že pobyt v infrasauně je účinným způsobem boje proti civilizačním chorobám. Má například velmi pozitivní vliv na krevní oběh a celý kardiovaskulární systém. Pravidelné a cílené prohřívání organizmu rovněž uvolňuje svaly, ulevuje od bolesti kloubů a snižuje hladinu kyseliny mléčné. Zároveň však teplo vyzařované infračervenými paprsky posiluje celkovou imunitu. Díky zvýšenému pocení totiž z těla odcházejí nežádoucí toxiny. Velmi příznivě působí infra záření i na pokožku. Zejména ženy ocení, že jim pomůže v boji s celulitidou, zpevní kůži a dodá příjemnou pružnost.

Pravidelný pobyt v infrasauně působí blahodárně i na lidskou psychiku. lékaři například odhalili, že pomáhá vyplavovat do mozku endorfiny, tedy látku navozující příjemné pocity a odbourávající stres. A nejen to. řada modelů infrasaun je vybavena také ionizátorem, díky němuž budou vaše plíce během saunování zásobovány čerstvým horským vzduchem.

V koupelně, ložnici, nebo třeba na chodbě

Moderní infrasauny jsou vlastně docela jednoduchými stavebnicemi. Snadno si je tedy během pár desítek minut sestavíte sami i uvedete do provozu. Jsou vyrobeny z trvanlivého a hezky strukturovaného kanadského jedlovce nebo středomořského cedru. Ať už je tedy umístíte kamkoliv, budí jejich vzhled představu designově dokonalého a luxusního zařízení. K dostání jsou v jednomístném i vícemístném provedení.

Půlhodina v sauně za necelé 4 Kč

Na rozdíl od parní sauny nepotřebují infrasauny přívod vody. Pracují totiž se suchým teplem. Stačí mít jeden dva metry čtvereční volné plochy a v dosahu zásuvku na 230V. Provoz je přitom velmi úsporný. Běžná infrasauna spotřebuje jen asi 1,6 kW za hodinu. Délka pobytu ve vyhřáté kabině se zpravidla pohybuje od 15 do 45 minut. Když začneme počítat, dojdeme k tomu, že při průměrné ceně asi 4,75 Kč za jednu kWh vyjde půlhodinový pobyt v kabině na necelé 4 koruny.

Proč bychom měli využívat infrasauny?

  • za 30 minut spálí až 600 kcal, zmírňuji projevy celulitidy
  • čistí pleť, odstraňují nečistoty a odumřelou kůži
  • pomáhají při léčbě kožních onemocnění, revmatismu a artritidy
  • zlepšují imunitní systém, přirozeně detoxikují organizmus
  • posilují kardiovaskulární systém
  • mají terapeutické účinky
  • odbourávají stres a podporují relaxaci

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno