kalová čerpadla firmy Grundfos

Čerpadla jsou nejlepší možností pro čerpání vody. Pokud je ovšem voda silně znečištěná, tak běžná čerpadla selhávají, pro takovéto případy jsou nejlepší možností kalová čerpadla. Ta mají široké spektrum použití a právě podle potřeb uživatele je třeba sledovat jejich důležité parametry.

V případech živelných pohrom v podobě povodní, ale i při nutnosti odčerpat znečištěnou vodu ze staré studny, sklepa, septiku nebo jiného prostředí, nacházejí své uplatnění kalová čerpadla značky Grundfos. Firma má své zastoupení i v České republice a nabízí široký sortiment čerpadel. Všechna kalová čerpadla, ponorná čerpadla a oběhová čerpadla jsou zárukou vysoké kvality a naprosté spolehlivosti.

Čerpadla Grundfos SEG jsou navržena zejména pro čerpání odpadních vod, které nejsou předčištěné. Lze je bez problémů používat v domácnostech, obcích a městech, neboť jejich dopravní výška zajišťuje čerpání splaškových vod i na dlouhé vzdálenosti. Typová řada SEG s řezacím zařízením je určena pro čerpání nečištěných splaškových vod hlavně v malých obcích nebo v řídce osídlených oblastech, kde chybí kanalizace, nebo tam, kde není možné s ohledem na terénní profil vybudovat gravitační kanalizaci. Pro čerpání splaškových a odpadních vod jsou ideálním řešením tlakové systémy, neboť instalace čerpadla SEG umožňuje použít tlakové potrubí menších světlostí při minimálních investičních nákladech a s maximální šetrností k životnímu prostředí. Jejich energetická spotřeba je minimální a přitom mají vysoké výkonové parametry po celou dobu své životnosti.

Nesporné výhody kalových čerpadel

Kalová čerpadla, nebo také ponorná čerpadla, mají nesporné výhody, které je řadí mezi nejlepší výrobky a trhu. Jednou z hlavních výhod je dokonalá vodotěsnost kabelové přípojky, díky které se uživatel nemusí bát narušení chodu čerpadla za nepříznivých podmínek. Dále je to speciální konstrukce, navržená pro snadnou manipulaci, i kuličková ložiska, která se následně postarají o možnost použití v těžkém provozu. Oběžné kolo SmartTrim je spojené s hydraulikou i motorem stahovací sponou a lze nastavovat jeho vůli. Lze počítat také s hřídelovou ucpávkou typu cartridge a mnoha dalšími vymoženostmi.

Výběr čerpadel podle využití

Než vybereme vhodné kalové čerpadlo, musíme především vědět, jakou vodu budemečerpat, v jakém množství a jak často. Pro čerpání splašků se používají většinou kalová čerpadla litinová, nerezová a konstrukčně přizpůsobená tvarem oběžného kola. Pro silně znečištěné odpadní a splaškové vody je nutné použít čerpadlo s řezacím zařízením, které umí hrubé nečistoty nejdříve rozdrtit.

Jednotlivé typy čerpadel se od sebe liší svou konstrukcí. Nejpoužívanější jsou čerpadla odstředivá, která je třeba nejprve zalít včetně sacího potrubí. Dalším typem jsou čerpadla vřetenová, která transportují vodu otáčením nerezového šneku v gumovém statoru. Mají vysoký výtlak, ale omezený průtok a také vyšší možnost poškození hydraulické části při chodu na sucho. Posledním typem jsou vibrační čerpadla, která mají místo elektromotoru elektromagnet. Předností je výtlak do 40m, nedostatkem choulostivost na vniknutí nečistot a maximální doba provozu 4 hodiny.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno