aa
Jste zde:  / Okna, dveře / Stavba / Jak na výběr interiérových dveří

Jak na výběr interiérových dveří

interiérové dveře

Při výběru dveří do bytu je důležité vybírat hned na základě několika vlastností. V prvé řadě je třeba si uvědomit, že interiérové dveře budou představovat nedílnou součást vašeho bytu po dobu několika let, a proto je třeba důkladně zvážit jejich design tak, aby dveře vhodně doplňovaly interiér.

Dveře do bytu

Oblíbenou značkou interiérových dveří je výrobce Porta Doors, který nabízí jak deskové, tak rámové dveře s možností volby prosklenných tabulí. Dveře jsou vyráběny v několika různých dekorech tak, aby se daly snadno začlenit do jakéhokoliv interiéru, a jejich součástí bývá i sladěné kování.

Při výběru vzhledu interiérových dveří má největší význam povrch. Nejčastěji je povrch dveří upravován fólií anebo laminátem (CPL), který věrně napodobuje vzhled dřeva. Fólie je levnější variantou a často se jí využívá, nicméně laminát je odolnější a povrch interiérových dveří díky němu vydrží více. Vhodný je zjeména pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky. Laminát je velmi oblíbenýi kvůli tomu, že jej lze snadno omývat a jeho barva zůstává v čase neměnná – na rozdíl od dýhy, která je sice tvořena přímo ze dřeva, ale zub času se na ní vždy podepíše v podobě měnící se barvy (nelze proto počítat s trvalým sladěním interiéru).

Interiérové dveře Porta Doors

Pokud hledáte dveře do dětských pokojů, je nutné vzít v potaz hned několik důležitých faktorů. Zaprvé interiérové dveře musí být odolnější, jelikož děti si rády hrají a v případě, že na dveře připevníte basketbalový koš, musí dveře odolat pravidelným nárazům. Krom toho je potřeba, aby i rohy dveří vydržely pravidelné oděrky v podobě popotahovanných školních batohů apod. K tomu je vhodné využt právě výše zmiňovaný laminát pro povrchovou úpravu. Potřebujete-li umístit prosklennou výplň, rozhodně by se měla nacházet v horní části dveří tak, aby byla mimo běžný dosah dětí.

Dveře do koupelny

dveře do koupelnyMezi moderní dveře do koupelny se řadí například prosklené dveře značky Invado, typ Amber, které vidíte na obrázku.

Prosklenné koupelnové dveře osvětlí prostor koupelny a přitom díky mléčnémuá sklu nejsou průhledné. Skleněné dveře je možné umístit i k oddělení méně světlých pokojů tak, aby do nich pronikalo světlo a prostor přitom bylo možné v případě potřeby oddělit.

PARTNER: 

bydlimecz.cz logo

Foto: bydlimecz.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení