ložní povlečení

Nedáte dopustit na klasické bílé bavlněné povlečení, nebo pro své pohodlí potřebujete něco důmyslnějšího?

Pokud se probouzíte propocení nebo naopak prochladlí, je na čase změnit své ložní prádlo.

Objevte, jaké povlečení je pro vás to nejvhodnější.

Když se potřebujete zahřát

Mimo partnera, topení a peřiny vás může husí kůže zbavit i teploučké povlečení. Základem jsou prostěradla z mikroplyše s dlouhými chloupky a vysokou schopností hřejivosti. Do mikroplyše můžete schovat i přikrývku a polštář. Taková kombinace se však hodí jen pro skutečné zimomřivce. Ostatní by se pod ní totiž mohli pěkně přehřát.

Trochu slabší flanel disponuje větším obsahem bavlny. Tzv. počesáním bavlny vznikají pro flanel typické krátké hřejivé chloupky.

Něco ke zchlazení

Máte v bytě po celou zimu vypnuté topení, rádi větráte a nesnesete horko? Pak potřebujete ložní prádlo, které studí! Možnost pro vás představuje hebký satén z umělého materiálu. Nejedná se sice o úplně nejlevnější typ povlečení, ale to studeno za to stojí. Další eventualitu zastupují povlaky a potahy, které mají na povrchu chladivý gel.

Pozor, nekupujte si satén bavlněný. Jedná se sice o velmi kvalitní typ lůžkoviny, ale rozhodně vás nezchladí.

Je libo bavlna, krep či damašek?

Mimo již zmiňovanou klasickou bavlnu si můžete zvolit také povlečení, do kterého se jen přidává. Damašek ‒ nejkvalitnější vlákna bavlny s příměsí saténu. Toužíte-li po jednobarevném luxusu, máte vybráno. Pro ty, kteří chtějí pohodlné povlečení a nechtějí ztrácet čas jeho údržbou, se nejevíc hodí krepové lůžkoviny, jež se ze zásady nežehlí a mají velmi dlouhou trvanlivost.

U každého typu ložního prádla si dávejte pozor na hustotu přízí a kvalitu potisku. Gramáž by měla rozhodně přesáhnout 100 g/m2. Máte-li dlouhé tělo, hledejte rovnou povlečení prodloužené.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno