vše o půjčkách

Víte, jak to je – když se v domácnosti něco pokazí, nikdy to nezůstane u jednoho kusu. Když odejde lednice, hned po ní si to do věčných lovišť namíří také pračka. A žijte doma bez lednice nebo bez pračky. Je nutno koupit obojí a co nejdříve. V případě lednice jde v podstatě o hodiny.

Jenže výplata není nafukovací a účet má své dno. Jak tuto situaci vyřešit? Věřte, že možností je mnoho. Každá je jinak náročná na vyřízení a jinak nákladná finančně. Ale vždy můžete využít alespoň jedné z nich.

Kontokorent nebo kreditka jsou k dispozici hned

Když jste si vědomí toho, že občas potřebujete sáhnout i nad rámec svých výdajů, vyplatí se mít vyřízené povolené přečerpání účtu v podobě tzv. kontokorentu anebo mít kreditní kartu, kam si také saháte pro peníze na dluh.

Někdy s tím však banka nesouhlasí (pokud jste u ní třeba noví) a možnost přečerpání vám nepovolí. Kontokorentu a kreditkám v tomto případě zdárně konkurují nebankovní půjčky pro každého, které jsou vyřízené také hned a dokonce i s méně přísnými pravidly a opatřeními.

Možná máte v záloze příbuzné či známé

A to takové, kteří budou ochotní vám koupi ledničky nebo pračky anebo dokonce obou výrobků usnadnit tím, že vám na ně půjčí. A třeba i bezúročně. Jenže, co si budeme povídat, tak dobré známé anebo tak ochotné příbuzenstvo přece jen každý z nás nemá.

Proto se můžete zajímat také o půjčky bez registru. Tedy pokud se s požadovanou částkou k vypůjčení vejdete do nastavené maximální hranice, do které nebankovní úvěrové společnosti půjčují právě bez toho, aby zkoumali vaše zápisy v registrech dlužníků. U nižších částek je tato praxe možná, protože příjem odpovídající jejich výši má v podstatě každý.

Nákup na splátky

Ano, velmi oblíbená varianta u mnoha zákazníků. A pokud prodejce prohlašuje, že splátky budou bez navýšení koncové ceny výrobku, tam mu věřte. Pravidla jsou zákonem stanovena poměrně přísně, takže se má jednat o splátky bez navýšení, opravdu musí být celková částka splatná spotřebitelem stejná.

Při kupování online můžete narazit také na možnost koupit nyní a zaplatit po 14 dnech, tedy po uplynutí doby, po kterou můžete výrobek bez udání důvodu vrátit (pouze při nakupování na internetu). Tato služba je placená, ale může být příjemnou variantou řešení situace, kdy lednici potřebujete hned, ale výplata přijde až za deset dní.

Spotřebitelský úvěr

I takto můžete řešit akutní nedostatek financí potřebných k zaplacení nové lednice a pračky. Úvěr vám může dát banka i nebankovní společnost. U banky s úvěrem uspějete pouze tehdy, když máte dostatečný pravidelný příjem. Takže pokud jste třeba byli nějakou dobu nemocní nebo jste byli na pracovním úřadě, může vám banka spotřebitelský úvěr zamítnout. A co si budeme povídat, i jeho vyřizování je poměrně dlouhé. Pokud tedy nežádáte přímo u své banky.

Časově výhodnou variantou spotřebitelského úvěru je půjčka bez doložení příjmu. A to právě díky tomu, že jde o půjčku v malém objemu, u kterého příjem opravdu není nutné dokládat. Stačí jen zažádat a během několika minut je hotovo. Peníze přijdou nejpozději další pracovní den.

A koho o takovou půjčku požádat? Možností je mnoho. Ale abyste nemuseli dlouho hledat a pracně srovnávat nabídky, udělá to za vás online srovnávač. Stačí do něj nahlédnout a hned vidíte, kdo nabízí půjčku za kolik. A hlavně také, kde je třeba zrovna výhodná akce na některou z půjček, kterou byste zrovna tolik potřebovali právě ke koupi alespoň té lednice. Bez pračky to ještě pár dní vydržíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno