vliesové tapety

Vliesové tapety se v poslední době těší čím dál větší oblibě. A není se čemu divit. Jsou omyvatelné, odolné proti oděru a nevlhnou. Nejvíce ceněnou vlastností je ale jejich snadná aplikace. V článku se na vliesové tapety podíváme zblízka a poradíme vám, jak si usnadnit jejich lepení.

Zvolte kvalitní materiál

Vliesové tapety mají spoustu svých pozitivních vlastností díky tomu, že jsou vyráběny z netkaných textilií – lisují se z buničitých a syntetických vláken. Nemusíte se proto obávat vlhkosti a následnému kroucení, které postihuje papírové tapety. Jsou také omyvatelné a odolné vůči oděru.

vliesové tapety

Než začnete lepit

Při koupi vliesových tapet se přesvědčte, jestli je opatřit s prostřihem nebo bez. Tapety s prostřihem mají opakovaný vzor. V takovém případě si budete muset dávat pozor, aby vzor opravdu navazoval a vždy si dopředu připravit další pás tapety.

A jak vliesové tapety lepit?

  • Připravte si tapetářskou štětku, váleček, houbu a kvalitní lepidlo na vliesové tapety.
  • S lepením začínejte vždy ve směru od okna. Pomocí olovnice a tužky si stanovte linii, abyste lepili tapety rovně.
  • Jakmile máte vše připraveno, můžete jednoduše nanést lepidlo válečkem nebo štětkou na stěnu a nalepit pás tapety na zeď.
  • Za pomocí stěrky nebo houby tapetu dokonale uhlaďte. Pokud objevíte přebytky lepidla, jednoduše je setřete houbou.

A až vás omrzí?

Stejně jako je snadná aplikace vliesové tapety na zeď, tak dokonalé je i její odstraňování ze zdi. Jednoduše ji pomalu sloupnete bez vlhčení nebo škrábání a na zdi nezůstane žádný pozůstatek tapety nebo lepidla. Budete ji tak mít ihned připravenou na novou tapetu nebo malování.

Přeci jen si nevíte s vliesovými tapetami rady? Obraťte se na odborníky z UniHobby, kteří vám rádi pomohou.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno