jak odstranit vodní kamen

Také máte problém s usazováním vodního kamene v rychlovarné konvici, oblíbené vázičce nebo třeba na misce pod květináčem ve sprchové hlavici nebo na vodovodní baterii? Nabízím Vám univerzální, levný a ekologický návod na vyčištění tohoto nepříjemného problému způsobujícího nepěkný bílý povlak, nepříjemnou chuť i částečky vodního kamene v převařené vodě.

Jedinou surovinou, kterou budete potřebovat, je obyčejný kvasný lihový ocet používaný běžně v kuchyni na přípravu pokrmů. Lze ho sehnat už od deseti korun, takže je jako čistící prostředek opravdu levný. Výhodou také je, že pokud máte ocet pouze na čištění, můžete jej použít opakovaně, až do úplného spotřebování.

Jak odstranit – vyčistit vodní kamen

A teď přímo k čištění. Rychlovarná konvice se čistí jednoduše, stačí do ní nalít ocet a nechat nějakou dobu působit. Nejlepší je to přes noc, kdy konvici nepotřebujete používat a ocet má dostatek času na působení. Po této době je dobré nechat jednou ocet v konvici převařit. Tím je čištění hotové a ocet můžete vlít zpět do původní nádoby. V konvici poté nechejte alespoň jednou převařit vodu, kterou vylijete, aby nebyl ocet cítit. Nemusíte se však bát otravy, pokud někdo omylem ocet vypije.

U nádob s usazených vodním kamenem je čištění obdobné, necháte ocet ustát a poté stačí nádobu dobře opláchnout obyčejnou vodou. Tímto způsobem lze vyčistit téměř vše, od rychlovarné konvice přes misku pod květináčem až po sklenici od vody, kterou jste před dovolenou zapomněli vyprázdnit.

Kvasný lihový ocet lze použít také proti plísňovým onemocněním nohou, pachu nohou, proti plísním v domácnosti nebo proti zatuchlině. Také při štípnutí hmyzem zmenšuje otok. Může být použit i jako dezinfekční prostředek při drobných poraněních jako jsou oděrky. Pomůže i při bolení v krku a to smícháním lžičky medu, lžíce octa a sklenice teplé vody, která se pak kloktá.

 

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

2 KOMENTÁŘE

  1. Ano, ocet se dá použít skoro všude, například i na umyté vlasy místo balzámu – po uschnutí nejde cítit… Na vodní káme klasiky jako soda, nebo i tabletky to rychlovarné konvice, pračky!

    • Na vodní kámen používám ocet a na hůře dostupná zákoutí a spáry používám Antikalk, který funguje naprosto bezvadně – eshop-blanco.cz/cistici-prostredky/16795-prostredek-na-odstranovani-vodniho-kamene-520523-4020684623865.html

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno