kombinované kleště

Kombinované kleště patří k povinné výbavě profesionálního řemeslníka i nadšeného domácího kutila. Spadají do kategorie univerzálního dílenského nářadí, a jsou charakteristické širokým spektrem využití. Z hlediska funkčnosti umí kombinačky štípat, ohýbat či uchopovat součástky válcovitého i plochého tvaru – to vše za pomoci vroubkovaných čelistí se štípacím ostřím a půlkulatým výběrem. Kombinačky dále slouží ke stisknutí dvou věcí v jeden celek (např. při lepení ploch), snadnému vytažení hřebíku, nebo přidržování materiálu při manipulaci s plechem. Rovněž si poradí se stříháním kovových a plastových předmětů, lan, drátů i kabelů různých rozměrů.

Knipex – špičkové kleště německé kvality

Kombinované kleště  existují v několika typech provedení a jejich kvalitu udává především druh použité oceli. Na trh je dodává řada výrobců, ne všichni se ale mohou profilovat kvalitním zpracováním, bytelnou konstrukcí a pohodlnou rukojetí. Kombinačky prvotřídní kvality vyrábí světoznámá německá firma Knipex, která se specializuje pouze na výrobu kleští. V praxi se nejvíce používají kleště o délce 180 mm.
V sortimentu společnosti Knipex však najdeme i mnohem kratší, respektive delší varianty. K dispozici jsou kombinačky z chrom-vanadiové oceli se zakomponováním několika odlišných druhů břitů usnadňujících práci s měkčími i tvrdšími materiály. K výraznému snížení námahy byly vyvinuty silové kombinované kleště se zlepšeným převodem, vyrobené z oceli zvláštní jakosti. Řezání, držení a tažení umožňuje přítomnost dlouhých břitů a speciálních zón. Z dílny německých profesionálů pochází také úzké a ploché kombinačky uzpůsobené pro práci v těžko přístupných místech.
Součástí tohoto typu kleští je také vyfrézovaná drážka k zajištění snadného a bezpečného držení a tahání drobných součástek kulatého profilu, např. hřebíků či čepů. Námahu šetří též kleště z kategorie Lineman´s Pliers s vysokým převodem pro snadné stříhání. Univerzální kombinované kleště lze využít k páčení, upevnění lanka i táhání drátů.

Na rukojeti kleští záleží!

Při výběru kleští neopomeňte ani konstrukci, tvar a potažení rukojeti. Správná ergonomie a protiskluzový povrch návleků zodpovídají za snadnou a bezpečnou manipulaci a pohodlné držení v ruce. Rukojeti značky Knipex mají několik podob, přičemž tou základní jsou rukojeti potažené umělou hmotou. Některé produkty jsou izolované ponorem v lázni, jiné mají navíc závěsné oko sloužící k uchycení pojistného lanka – to potom zabezpečuje kleště při práci ve výškách, kdy by mohly spadnout a způsobit škody. Rozhodující úlohu hraje i již zmíněná velikost a šířka kleští, jejich rozměry proto vždy uzpůsobte povaze činnosti a materiálu, se kterým budete manipulovat.

Kombinované kleště využijete v dílně, při práci v interiéru, na zahradě nebo při opravě auta. Díky svým univerzálním kvalitám patří k první výbavě profesionálních i amatérských řemeslníků. Poctivě zpracované kombinačky jsou charakteristické vysokou odolností, minimálními náznaky opotřebení a samozřejmě dlouhou životností, proto se nebojte a hned na začátku investujte do kvalitních kombinaček osvědčeného výrobce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno