dětský pokoj
Zdroj: Виктория Бородинова from Pixabay

Ne každý rodič může svým dětem dopřát luxus v podobě vlastního pokojíčku. Když rodina bydlí v bytě (nebo i menším rodinném domě), musí se zkrátka sourozenci o pokojíček podělit. Před rodiči pak stojí důležitý a zároveň nelehký úkol: vykouzlit dětský ráj, ve kterém každé z dětí najde nejen útočiště, ale i bezpečí a zázemí. Jak zařídit dětský pokojíček, když vás omezuje prostor i rozpočet?

Dvě děti = dvojnásobné výdaje

Pro dvě děti zkrátka vše musíte násobit dvěma: dvě postele, dvě šatní skříně, dva psaní stoly, dvě pohodlné židle. Jak ale tolik nábytku šikovně vměstnat do jednoho pokoje?! Není se čemu divit, že se vám vyděšeně protáčí panenky už jen z pouhé představy, že právě tento úkol leží na vašich bedrech. Nebojte se: i když vás omezuje prostor a tlačí rozpočet, můžete svým dětem vykouzlit ráj na zemi. Fakt!

Šetřete místo všude tam, kde to jde

Dostat do jednoho pokoje tolik věcí a zároveň zabránit tomu, aby vaše děti zakopávaly o nábytek? Uff, to není hračka. Proto šetřete místem všude tam, kde to jen trochu půjde. Místo klasických postelí zvolte patrovky. Už dávno to nejsou ty klasické palandy, dnešní patrové postele vypadají moc pěkně a v dětském pokoji zaujmou roli dominanty. Nepořizujte dvě šatní skříně, ale jednu větší a prostornější – dobře vybírejte podle úložného prostoru. Ani dva psací stoly nejsou nutností, zvláště pak u rozdílně starších dětí, které nikdy nebudou psát domácí úkoly současně.

Nic nesmí chybět, ale všeho moc škodí

Každý rodič chce svým dětem dopřát vše, vy ale pamatujte na jedno známé rčení: „všeho moc škodí“. Raději se držte hesla „méně je více“ a nezahlcujte dětský pokojíček zbytečnostmi. Zmíníme zde ještě jedno rčení: „dvakrát měř, jednou řež“, což ve vašem případě znamená, abyste si dvakrát rozmysleli, jestli to či ono vaše děti vážně potřebují, nežli jim to do pokoje pořídíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno