vybudování zahradního jezírka

CO BUDETE POTŘEBOVAT

– plastové jezírko
– písek
– rýč
– krumpáč
– motyku
– vodováhu
– lať
– zahradní lopatku
– zeminu pro vodní rostliny
– vodní rostliny
– rostliny k okraji jezírka
– zeminu na zlepšení půdy podle nároků rostlin
– příručku o vodních a bahenních rostlinách
Plastové jezírko seženete bez problémů ve všech hobby marketech

Pracovní postup

1.

Zvolte nejvhodnější místo, nejlépe v blízkosti odpočívadla nebo terasy. Proměřte plochu a podle velikosti vyberte a kupte typ hotového jezírka. Postavte nádržku na vybrané místo a vykolíkujte obrys jezírka s tím, že přidáte 10 cm. Potom vykopejte lože, také hlubší o 10 cm. Jámu vytvarujte podle tvaru jezírka a dno se snažte srovnat do roviny.

2.

Na dno vykopané jámy rozhrňte asi 10 cm písku. Na písek postavte jezírko a naplňte jej asi do jedné třetiny vodou. Jezírko musí být ve vodorovné poloze, jinak bude voda vytékat a budou porušeny ideální výšky vodních sloupců pro rostliny. Jeho okraj musí vyčnívat nad úroveň okolního terénu. S pomocí vodováhy jezírko vyrovnávejte – ubírejte nebo přidávejte písek pod ním.

3.

Postupně po vrstvách nasypejte po obvodu jezírka písek. Vždy rovnoměrně rozhrňte 10-20 cm písku, potom do této výšky přilijte vodu a opět pokračujte v přisypávání a rozhrnování písku i dolévání vody. Postupujte přesně a pečlivě, jedině tak pomalu naplňované jezírko vytlačí dutiny v písku. Konečnou vrstvu písku zpevněte slabým proudem vody.

4.

Jezírko nechte den usadit. Nasypte zeminu pro vodní rostliny a vysaďte je (před nákupem prostudujte výšku a šířku rostlin, rychlost rozrůstání v odborné literatuře nebo na internetu). Hotová plastová jezírka jsou velmi malá, proto volte jen málo vzrůstné a zakrslé druhy a odrůdy vodních rostlin. Rostliny vysazujte v plastových koších. Okolí můžete osadit vlhkomilnými rostlinami (druhy, které nežerou slimáci), pro bahenní druhy musíte vytvořit záliv z černé jezírkové fólie. Za měsíc, po zakořenění vodních rostlin, můžete do jezírka vypustit i dvě drobné rybky (kupte nástražní rybky pro rybáře), vyloví komáří larvy. Pro pulce se můžete s dětmi vydat k lesním kalužím až příští rok. Žabičky budou věrné několik let.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno