obývací stěny

Nejpohodlnější je sáhnout po hotové sestavě do obýváku. Ale pokud se chcete blýsknout vlastní kombinací skříněk, vitrín a komod, můžete. Chce to ale dodržovat pár základních pravidel. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

Obývací sestava je výbava na klíč

Nejjednodušší a spolehlivá variantou je výběr hotové sestavy nábytku do obýváku. Výhodou je, že dostanete kompletní sadu bez složitého vybírání jednotlivých kousků. Navíc budou všechny ladit a dohromady dělat parádu prakticky v jakémkoliv obývacím pokoji. Stačí doplnit sedačku a konferenční stolek.

Na druhou stranu máte daný počet kusů, což každému nemusí vyhovovat. Samozřejmě můžete některý využít v jiné místnosti nebo ho schovat na horší časy, případně dokonce někomu věnovat. To je všechno možné, ale stejně za něj budete při nákupu platit. Pokud se tomu chcete vyhnout, nezbývá než vybrat výbavu kus po kusu.

Jak na skříňky a vitríny do obýváku

Promyslete si, co všechno budete potřebovat v obýváku uložit tak, aby to dělalo parádu. Patří sem starožitné nádobí, broušená váza, sklenice na víno ke kulatému výročí i rodinná fotka a keramická miska, kterou vaše dítě vyrobilo v dílnách na základní škole. Na tyhle věci se vám bude hodit vitrína. Za sklem budou všechny zmíněné věci v bezpečí před prachem i rozbitím.

Uzavíratelné skříňky pak zvládnou uložit všechno ostatní, například ručníky, náhradní ubrusy nebo ložní prádlo. Nezapomeňte si nechat speciální skříňku na pamlsky a něco dobrého k pití. Je to fajn mít po ruce rychlé občerstvení pro nečekanou návštěvu. Dávejte si pozor, aby k sobě skříňky ladily. Když si nebudete jistí, volte neutrální černé nebo bílé provedení.

Bez TV stolku se neobejdete

Když byste chtěli extrémně minimalistický obývák, stejně do něj budete potřebovat aspoň TV stolek. Kam jinam byste postavili televizor, pokud ho teda nechcete mermomocí věšet na držák na stěně. I tak ale budete potřebovat prostor na pár drobností, takže TV stolek využijete. Třeba na herní konzoli nebo reproduktory.

Kromě toho dovnitř schováte to nejnutnější, i kdyby to měly být jen dvě skleničky na víno a balíček oblíbených brambůrků s miskou. Však to znáte, někdy se člověku od filmu nebo seriálu nechce pro svačinu až do kuchyně.

Komoda nabízí luxusní prostor

Tenhle kousek nábytku vyniká různorodou členitostí, takže každá drobnost dostane místo na výsluní, pokud se tak rozhodnete. Zároveň je to zajímavá alternativa k vitrínám, pokud nepotřebujete vystavovat mnoho věcí. Elegantní jsou zejména varianty na nožičkách, které působí lehce a dobře se pod nimi uklízí.

Přes zmíněnou členitost a prosklené nebo otevřené části je srdcem komody uzavíratelný prostor v šuplících nebo za dvířkami. Dovnitř schováte vše, co by rozhodně neměla vidět návštěva nebo zvědavá sousedka, třeba teplé ponožky na večerní pohodu u televize.

Police je třešničkou navrch

Dalším minimalistickým kouskem do obýváku je polička. Tady možná narazíte na nejednotnost s dekorem ostatního nábytku, ale nebojte se. Police klidně může být v přírodním odstínu dřeva, které se bude blížit textuře skříněk obývací stěny. Nic nezkazíte ani bílou nebo černou, které jsou neutrální.

Na poličku vejdou telefony a tablety, ale i oblíbené knížky. A když už jsme u knížek, nemusíte jich mít mraky, ale pár se jich hodí. Stejně tak v tom případě nezapomeňte na dostatek světla na čtení. Nejlepší variantou je elegantní stojací lampa, která poslouží i při intimních chvilkách a odpočinku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno