koberce
Zdroj: Artazum / Shutterstock.com

Zařizování bydlení je obvykle doménou žen, které takto rády budují domov, který sdílí se svým životním partnerem a také dětmi. Často se nechávají inspirovat nápady v časopisech, nebo se poradí s rodinou či svými kamarádkami. Vybrat správné doplňky do domácnosti může být někdy složité a chce to dobře všechno promyslet.

Koberce jako praktický doplněk v bytě

Pokud nejste alergici nebo astmatici, jsou koberce v domácnosti osvědčenou podlahovinou, která nabízí komfort a také teplo. Výborně totiž izolují podlahu od chladu, zmenšují i hlučnost prostředí. Jsou proto ideální zejména do dětského pokoje, zvláště je-li v něm položená laminátová plovoucí podlaha.

I na volbě dětského koberce záleží

Dětský pokoj je místem, kde děti dovádějí i odpočívají. Měl by působit útulně a zároveň optimisticky. A děti by se v něm měly dobře cítit. Ty si velmi často hrají na zemi, která je jejich hradem, pustým ostrovem nebo autodráhou. Záleží na jejich fantazii. Dětské koberce jsou příjemnou podlahovou krytinou, která má dobré izolační vlastnosti. Pokud je podlaha pod nimi chladnější, jsou dobrou volbou. Zároveň mohou být zajímavým doplňkem, pokud vyberete správný vzor. Malým dětem se zavděčíte motivy se zvířátky nebo pohádkovými postavami, které znají z filmů. Oblíbený je i vzor, který připomíná spleť silnic. Pro chlapce je takový koberec jako dělaný a určitě si s ním užijí spoustu zábavy. Při výběru vhodné barvy se nechte inspirovat odstínem nábytku.

V chodbě nemusí být jen dlažba

Praktickou podlahovou krytinou do chodby je dlažba. Jste-li ale zvyklí doma chodit spíše bosky, bude možná lepší variantou pořídit také běhouny, a to nejen do chodby, ale využijete je třeba i v kuchyni. Jedná se o úzké koberce se šířkou většinou do jednoho metru. Jejich výhodou je, že dají vyniknout dlažbě, zároveň ale poskytnou i příjemné teplo, když po nich kráčíte.

Dáváte v interiéru přednost kobercům?


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno