aa
Jste zde:  / Finance a pojištění / Jak dětem naspořit na nový pokojíček, kvalitní vzdělání nebo první bydlení?

Jak dětem naspořit na nový pokojíček, kvalitní vzdělání nebo první bydlení?

stavební spoření

Stále velké oblibě se ve většině českých domácností těší stavební spoření. Často uzavírají smlouvy rodiče i pro své děti, protože jsou si vědomi toho, že pravidelným ukládáním menších částek mohou vytvořit zajímavou sumu, která spolu s úvěrem umožní pořídit první bydlení v okamžiku, kdy se potomek bude chtít osamostatnit.

Podle tajemníka Asociace českých stavebních spořitelen Jiřího Šedivého si lidé pořizují stavební spoření i proto, že funguje jako rezerva včetně možnosti úvěru k vlastní nemovitosti a že ve srovnání s jinými investicemi je téměř bezrizikové. Stavební spoření je z dlouhodobého hlediska bezpečné a z finančních produktů pro drobné střadatele nejvýhodnější.

Rodiče se často ptají, zda je stavební spoření vhodné pro jejich děti a k čemu se dá využít. Smlouvu mohou zákonní zástupci uzavřít hned po narození dítěte až do dne před osmnáctými narozeninami. Vázací období je 6 let, za tu dobu se vytvoří částka, kterou lze využít třeba na nový pokojíček pro školáka. V případě, že se smlouva uzavře pro třináctiletého dospívajícího, po jejím skončení bude mít naspořeno na náklady vysokoškolského studia. Nebo se může dospělý potomek osamostatnit a nastřádaných prostředků s úvěrem využít k pořízení vlastní garsonky.

Další dotazy se týkají toho, zda může mít rodina smlouvu o stavebním spoření pro každého svého člena. Odpověď zní ano. Čtyřčlenná rodina může mít čtyři smlouvy a čerpá čtyřikrát státní podporu. Pokud bude rodina měsíčně spořit dohromady sedm tisíc korun, získá ročně dvanáct tisíc korun od státu. Může se přihodit, že bude chtít rodina pořídit nové bydlení dříve, než uplyne šest let. V takové situaci může využít některý z úvěrů k překlenutí období, které zbývá.

Stavební spoření pro děti má ještě několik dalších výhod navíc. Do konce března běží v ČMSS akce pro nově uzavřené smlouvy, kdy je možné získat až tisícikorunovou prémii, 7 let vedení účtu zdarma, pokud uzavře rodič smlouvu pro dítě i pro sebe. Na druhou stranu s uspořenými prostředky nemůže rodič nakládat zcela svobodně. Pro případ rozvodu, úmrtí v rodině jsou tu přísná pravidla, která chrání finance patřící dítěti. S Kartou klienta můžete pro své malé děti nakupovat hračky, knihy, časopisy s výraznými slevami, 20% na produkty Chicco, Lego, Albatros a další.

Zdroj: Foto: shutterstock


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení