třídění odpadu

V dnešní době, kdy vyhazujeme do smetí stále více plastů i dalších odpadků, zatímco skládky praskají ve švech, je více než kdy jindy podstatné zabývat se otázkou třídění odpadu. Ať už žijete v bytě nebo domě, můžete efektivně odpad dělit, a umožnit tak jeho další praktické využití, ale také zlepšit tak stav planety pro budoucí generace. Navíc si možná ušetříte i několik cest k popelnicím, protože tříděním odpadu uvolňujete místo v klasickém koši se směsným odpadem. Stačí začít oddělovat plasty, papír a sklo od zbytku odpadků, a vyhazovat je do příslušných barevných kontejnerů ve vaší obci.

Do jakého kontejneru co patří

Jestliže se rozhodnete třídit odpad, umožníte jeho opakované využití pro výrobu jiné, nové užitečné věci, což je už samo o sobě skvělá věc. Mimo to nebude odpad zabírat prostor na skládce, ani nebude muset být náročně likvidován. Přitom jediné co musíte udělat, je pořídit si koš na tříděný odpad a nastavit systém třídění, a vytřízené odpadky pak odnášet do příslušných popelnic. Plast do žlutých, papír do modrých, a sklo do zelených. Pokud bydlíte v panelovém domě, možná máte barevné kontejnery přímo u vchodu. Na malé vesnici je pak najdete třeba i jen na jediném místě, přesto nepoužívejte vzdálenost jako výmluvu. Tříděný odpad můžete vyvézt jednou za týden třeba i v autě, a další generace vám budou vděčné. A pokud se obáváte z množství nádob na třídění odpadu, pořiďte si stylové interiérové koše třeba z nabídky Abstore.cz

barevné koše na tříděný odpad

Co se děje s tříděným odpadem

Motivací pro třídění vám může být i vědomí, že řadu předmětů vyrobených z tříděného odpadu sami rádi využíváte. Třeba noviny, krabice, toaletní papír, papírové obaly, plastové obaly, oděvy, výrobky ze skla nebo lahve. Aniž si to uvědomujeme, toto vše velmi pravděpodobně vzniklo i za přispění někoho z nás, kdo vybavil svůj domov koši na tříděný odpad, a začal přemýšlet o tom, čeho se v domácnosti zbavuje.

PARTNER: ab sore


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno