pohovky
Zdroj: Africa Studio / Shutterstock.com

Když dojde na zařizování nového bytu, většina z nás automaticky také sáhne po novém nábytku. Do nového přeci nemůže přijít starý nábytek. Kvůli kompletně novému vybavení se ale často rekonstrukce pěkně prodraží a vy se nestačíte divit, kam vám všechny ty peníze zmizely. Přitom často není nutné starý nábytek vyhazovat, daleko lepší nápad je dát mu nový život a tvář – a může vám ještě roky dobře sloužit.

Pokud máte pohovku, která má už nejlepší roky za sebou a na potazích jsou patrná místa, kde se vylilo víno nebo kde je vysezený důlek, stále to nemusí být důvod ji vyhazovat. Dnes se dá sedačka snadno renovovat tak, že bude jako nová. Ušetříte hromadu peněz, a ještě máte možnost udělat si ji doslova na míru.

Když není čas, ani peníze

Úplně nejjednodušší řešení je skutečně jen pro ty, kdo nemají možnost do renovace zainvestovat. Stačí si pořídit nový pružný potah, který jednoduše na starou pohovku natáhnete. Nemusí to být úplně špatné řešení, ale samozřejmě zejména u atypických tvarů můžete narazit na problémy. Na druhou stranu jsou dnes použité materiály velmi flexibilní a snadno se přizpůsobují povrchu pohovky.

Svěřte se odborníkovi

Druhou, výrazně lepší možností, je svěřit čalounění do rukou profesionála. Z nabídky si zvolíte čalounické potahové látky a čalouník vám ušije nový potah na míru. Ten poté také připevní na kostru pohovky a vznikne na první pohled skutečně zcela nová sedačka. Taková renovace samozřejmě již něco stojí, ale obvykle ušetříte oproti nákupu nového nábytku, a navíc máte možnost vybírat z širší nabídky vzorů.

Když ani výplň není v dobrém stavu

Může se samozřejmě stát, že vady nejsou jen na potahu, ale v samotné výplni sedačky. Molitan se může po letech sezení zmáčknout nebo se začít rozpadat a je třeba vyměnit i výplň. To by však pro zkušeného čalouníka také neměl být problém. V současné době je nejprodávanější PUR pěna, která má velmi dobrou životnost a snadno se s ní pracuje. Nebojte se tedy jít jinou cestou než většina lidí – vyplatí se to.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno