aa
Jste zde:  / Hobby poradna / NEJNOVĚJŠÍ / Rady, tipy, návody / Čím topit a proč?

Čím topit a proč?

Chlad a mráz se pomalu vkrádají do našich domovů. Způsobují nemoci, deprese a špatnou náladu. Zkrátka už musíme topit. Když na podzim svítí venku sluníčko a teploty se pohybují okolo 10 stupňů Celsia, v domě nastane chlad. Sluneční paprsky už dům nezahřejí, spíše ho prosvětlí a navodí pocit tepla. Moderní doba slibuje nejrůznější možnosti vytápění, pomocí plynu, elektřiny anebo dřeva.

K jakému topení se nejvíce přikláníte?

Který druh topení se vám zdá nejvíce sympatický? Plynové a elektrické topení přináší komfort, rychlý nárůst tepla, zato vysoké zálohy za spotřebovanou energii. Topení dřevem v kvalitním kotli anebo krbových kamnech nabízí přírodní zdroj tepla. Upřednostníte jeho výhody, okamžité teplo, ekologický styl topení, výhodné ceny i dodávky dřeva a možnost objednání již naštípaných polen. S nevýhodami se budete potýkat, pokud nemáte dostatečně velké skladovací prostory. Počítejte s ručním čištěním kotle či krbu a likvidací popele.

Topte pouze vyschlým dřevem

Nikdy se nepokoušejte rozdělat oheň mokrými surovinami. Objednejte si měkké či tvrdé dřevo, obě varianty upotřebíte. Pořiďte si štípačku, usnadníte si práci. Měkké dřevo, topol, lípa, borovice či modřín hoří rychle, ale dobře se štípe. Smrková polena pěkně praskají a jejich výhřevnost je vysoká. Doba schnutí činí 1 rok. Dub a buk se pyšní ohromnou výhřevností. Doba schnutí se pohybuje okolo 2 let. Habr a ořech patří mezi drahá topidla s vynikající výhřevností.

Uhlí, plyn a sluneční konektory

Uhlí dominuje nízkou nákupní cenou a vysokou výhřevností. Dovoz paliva je drahý, práce s uhlím těžká a špinavá. Mohou nastat obtíže s topnými emisemi. Ekologický zdroj energie, sluneční konektory, se postarají o ohřev vody celoročně. Lze s nimi přitápět. Odradí vysokou pořizovací cenou a pořízením ještě dalšího zdroje vytápění. Tepelná čerpadla představují velkou investici zato nízké provozní náklady. Plyn a elektřina se snadno regulují. Jejich cena je ovšem vysoká, stále stoupá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 Komentář

Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy jiných webů. Pro propagaci Vaši firmy si můžete zakoupit textový odkaz uvedený výše, který bude kvalitní zpětnou vazbou pro Váš web.

  • dan

    / Odpovědět

    Myslíte, že dřevo bude nejvýhodnější? Asi to mu tak bude, jelikož dle tohoto článku: levnekrby.cz/zajimavosti/jakym-palivem-topit–aneb-setrime-za-topeni je také dřevo top
    1 Nevím no…

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení