krbové dřevo
Luxusní suché krbové dřevo.

Rozhovor s paní Popelkovou z Brna, majitelkou firmy Tronio Reb, která prodává luxusní suché dřevo do krbu je příjemný a jak jinak než u krbu. Společnost, která ručně zpracovává suché krbové dřevo a zajišťuje rovněž jeho dopravu po celé České republice, je ještě neznámá a proto se snažíme našim čtenářům zodpovědět všechny dotazy.

[dropcaps round=“yes“ color=“#3e89dc“]?[/dropcaps]Paní Popelková jak vznikl nápad prodávat luxusní palivové dřevo?

Vše odstartovala návštěva u známých, kteří si postavili nový dům. Ihned se pochválili svým krbem a také v něm zatopili. Když jsem viděla, jak přitápí deskami a nařezanými starými okenicemi, kouzlo krbového topení se ztratilo. Zeptala jsem se, proč nemají nachystáno „přírodní“ dřevo? Odpověď mě zaskočila. V krbu se musí topit výhradně suchým dřevem, které schne až 2 roky a běžně se neprodává. No a při stavbě domu je nenapadlo si dopředu pořídit dřevo do krbu, zpracovat ho, uložit pod přístřešek a nechat řádně vyschnout. Tato problematika mě zaujala a začala jsem zkoumat, jak se věci mají.


[dropcaps round=“yes“ color=“3e89dc“]?[/dropcaps]A k čemu jste dospěla?

Nejprve moje kroky vedly do několika prodejen krbů. Ptala jsem se, jakým dřevem by se mělo v krbu topit. Na všech místech mi odpověděli stejně, výhradně suchým dřevem do 20% vlhkosti. Syrové dřevo špatně hoří, vytváří dehet, syčí, dýmí a zanáší komín.
Doba vysychání palivového dřeva se různí, podle druhu je to 1 až 2 roky. Prodejci dřeva chtějí profitovat hned. Navíc cena suchého dřeva na topení by byla příliš vysoká, fakticky neprodejná. Z toho vyplývá, že koupeným dřevem se nedá ihned topit. Uvědomila jsem si, že jsem možná objevila „díru“ na trhu. Levné syrové palivové dřevo prodává kdekdo, ale kvalitní suché krbové dřevo je nedostatkovým zbožím. Rozhodla jsem se proto vybudovat značku, která bude vyrábět a prodávat něco, co lidé ocení.
[dropcaps round=“yes“ color=“3e89dc“]?[/dropcaps]Jak dlouho trvalo uskutečnění Vašeho nápadu?

Asi půl roku od prvního nápadu po spuštění e-shopu. Po návštěvě obchodů a sbírání informací jsme si udělali průzkum, jak často lidé topí v krbu. Výsledek byl jednoznačný. Téměř nikdo nepoužívá krb jako primární zdroj tepla. Krb slouží jako interiérový doplněk a čas od času se v něm zatopí. Nejpoužívanějším druhem topení je plyn, kotel na tuhá paliva a elektřina. Intenzita topení v krbu kvůli teplu je vyšší na vesnicích než ve městech. Důvodem je snadný přístup k levnému dřevu a dostatečné skladovací prostory. Ve městech lidé v průměru spálí v krbu méně než 0, 5m³ dřeva za rok. Hlavním důvodem je především logistika.

dřevo do krbu
[dropcaps round=“yes“ color=“3e89dc“]?[/dropcaps]Logistika?

Ano. Jen si představte, že Vám dovezou do Prahy na frekventované Václavské náměstí fůru dřeva a vysypou ji na zem. Zablokují dopravu a vzniká problém. Klíčové negativum představuje následné „zpracování“ dřeva (štípání, řezání, úklid). To je v centru měst absolutně nemožné. Ve městech si nosí lidé dřevo do bytů po „troškách“ a navíc ho nemají, kde skladovat. Topení v krbu ve městě dopřává lidem spíše funkci zážitku. Není určeno pro vytápění celé domácnosti.
[dropcaps round=“yes“ color=“3e89dc“]?[/dropcaps]Jsou Vašimi cílovými zákazníky jen lidé z města?

Našimi klienty jsou spíše lidé z města než z vesnice. Oslovují nás především majitelé novostaveb a vlastníci bytů v husté zástavbě. Domníváme se, že tito lidé si v krbu zatopí spíše pro radost a ne kvůli tomu, že chtějí ušetřit za teplo. Dáváme možnost koupě kvalitního suchého dřeva těm, kteří zbožňují kouzlo krbového topení, spotřebují za rok relativně velmi málo dřeva a kvůli místu bydliště jim vzniká logistický problém.
[dropcaps round=“yes“ color=“3e89dc“]?[/dropcaps]Jaké služby poskytujete?

Neprodáváme jen samotné špičkové dřevo. S jeho dodávkou je také spojena nadstandardní služba. Děláme malá balení dřeva (0,1 m³, 0,2m³ a 0,3 m³, o váze 50, 100 a 150 kg). Tato balení jsou složena z balíčků o hmotnosti asi 13 kg, se kterými lze lehce manipulovat. Každý takový balíček obsahuje dřevo i třísky a vystačí na jedno zatopení v krbu (3 – 5 hodin). Přepravní služba dopraví dřevo zdarma kamkoliv v ČR, i do centra města. Inzerovaná cena zboží je konečná, to znamená žádné příplatky jako balné, doběrečné, apod.

Luxusní suché krbové dřevo.Luxusní suché krbové dřevo.Luxusní suché krbové dřevo.Luxusní suché krbové dřevo.

 

 

 

 

[dropcaps round=“yes“ color=“3e89dc“]?[/dropcaps]Takové dřevo musí být drahé, ne?

luxusní dřevo do krbuAno, naše dřevo je relativně drahé. Ale je potřeba se zamyslet nad tím, co vše je obsaženo v ceně. Je tam spousta ruční práce, sušení, doprava až na místo, atd. Je potřeba si uvědomit, že pokud si kupujete malé a špičkově zpracované balení čehokoliv, tak je vždy, při přepočtu na jednotku objemu, výrazně dražší, než velké balení v nezpracovaném stavu. Pokud si koupíte velký pytlík rýže, stojí Vás také méně než malý kousek sushi.
Naše dřevo si kupují zákazníci, kteří za rok spotřebují jen jedno takové „malé“ balení. Nepotřebují fůru dřeva na 10 let dopředu, protože ji většinou ani nemají kam dát. Spousta lidí v dnešní době ani nemá čas, aby si dřevo „dělali“ sami. Kdo má ve městě v bytě sekyrku, aby si štípal v obýváku třísky?
Nemáme ambici konkurovat tzv. levným palivovým dřevům, jejichž nabídek je plný internet. Naším dřevem asi nikdo nebude topit v kotli, aby vytápěl svůj dům. K tomu ani není primárně určeno.
[dropcaps round=“yes“ color=“3e89dc“]?[/dropcaps]A proč by si měl zákazník koupit právě Vaše dřevo, v čem spatřujete jeho výhody?

Naše dřevo šetří práci, prostor a čas. A v interiéru vypadá dobře. Navíc si můžete vybrat z 5 druhů tvrdého dřeva.
[dropcaps round=“yes“ color=“3e89dc“]?[/dropcaps]Co si pod tím máme představit, že ušetří práci, prostor a čas?

Naše dřevo se nemusí se nijak dále zpracovávat, je suché, hotové, nachystané k zapálení, vč. třísek. Tím si ušetříte práci. Přivezeme Vám ho v malém balení, tzn. nezabere Vám půl bytu nebo zahrady. Až Vám dojde, jednoduše Vám dodáme další. Tím ušetříte prostor.
A čas ušetříte tím, že pro něj nemusíte nikam jezdit, a následně ho řezat a štípat.

Co nám zbývá dodat? Z jedné strany rozhovor nechci ukončit. Příjemně sálající teplo z krbu mne drží na místě a brání jet zpátky do redakce. Přesto musím poděkovat za příjemné prostředí a o nic méně příjemnější rozhovor majitelce firmy Tronio Reb. Paní Popelková rád bych v této chvíli poděkoval za kvalitní informace, které jste nám všem poskytla. Děkuji za rozhovor, za prostředí ve kterém jsem se cítil jako doma a v neposlední řadě, přeji celé firmě příjemné zimní dny u krbu, kterému bude dominovat Vaše kvalitní a suché dřevo a co nejvíce spokojených zákazníků.

tronio reb logo


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno