povlaky na matrace - chrániče

Pokud si dnes zajdete do obchodu koupit kvalitní postelovou matraci, budete muset ze své peněženky vytáhnout hned několik tisíc korun. Matrace totiž není levnou záležitostí a navíc na ní nejde příliš ušetřit (alespoň tedy za předpokladu, že si nehodláte odrovnat záda). Existuje tak vlastně jen jedna možnost, jak výdaje na novou matraci snížit – starat se o ni tak, aby vám vydržela co nejdéle a vy nemuseli brzy kupovat novou. Na tento úkol do zbraně povolejte malého pracanta jménem matracový chránič.

Stačí natáhnout a je to

Pokud jste o matracovém chrániči nikdy dříve neslyšeli, pak vězte, že se jedná o jednoduchou a velmi efektivní pomůcku. Stačí ho jen natáhnout na matraci a v rozích uchytnout pomocí gumových napínacích pásků. Ty zajistí, aby se chránič z vaší matrace neroloval a vy ho tak nemuseli po každé noci natahovat znovu. Takto „nainstalovaný“ chránič potom zabraňuje prosakování nečistot (zejména potu, rozlitého vína atp.) do matrace, čímž výrazně prodlužuje její životnost. Klidně až o 2 roky!

Nepropustný a hřejivý

V nabídce valné většiny tuzemských obchodů najdete dva základní typy chráničů. Standardní, které jsou řádově o několik stovek levnější, perfektně chrání matraci a díky svému složení jí umožňují volně dýchat (jsou paropropustné). Druhým typem chráničů jsou prošívané polyesterovým rounem, které oproti svým levnějším bratříčkům ještě navíc příjemně hřejí a změkčují povrch matrace. Zejména pro chladné noci ideální varianta, za kterou si ale musíte připlatit pár stovek navíc. Konečná volba je na vás.

Nezapomeňte na údržbu

Chrániče matrací se vyrábí prakticky ve všech velikostech od dětské varianty 60×120 cm, přes atypy 100×200 cm až po nadměry 200×200 cm. Pokud máte manželskou postel s dvěmi matracemi, pořiďte si jenom jeden chránič a ten natáhněte přes obě matrace – chránič pak hezky zacelí mezeru mezi matracemi. A nezapomeňte chránič občas strčit do pračky – většinou ho lze prát na 95 °C, informaci každopádně vždycky najdete na štítku výrobku.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]

Foto: partner článku


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno