biocev

Biotechnologického a biomedicínského centrum BIOCEV ve Vestci u Prahy se má v budoucnu stát centrem excelentní vědy u nás i v Evropě. Výsledky tohoto unikátního vědeckého centra by měly být v budoucnu využitelné zejména pro vývoj nových léků či léčebných postupů. Centrum se začalo stavět v roce 2013 a jedná se o velký projekt, o jehož rozsahu mluví i tato čísla: 25.500 metrů čtverečních laboratoří, 600 zaměstnanců z toho 450 vědeckých pracovníků.

Průběh výstavby je nyní ve fázi instalace sádrokartonových konstrukcí a příček, rozvodů elektronické požární signalizace, slaboproudu a rozvodů elektro. Probíhají dozdívky příček. Ve strojovnách se připravují základy pro vzduchotechnické jednotky. Na vystouplé administrativní části byl dokončen zateplovací systém. Ve druhém patře začaly betonářské práce na chodbách.

Zaujala nás technologie strojně hlazených zavlhlých betonových podlah, kterou na stavbu dodává formou subdodávky (pro sdružení společností Zlínstav a.s. – POZIMOS, a.s.) firma HŠBETON s.r.o. betonové podlahy.

Několik zajímavých údajů:

 • betonáž provádí 2 pracovní čety + 2 izolatéři cca 12 lidí, dále se starají o chod betonářských prací dva technici.
 • použitá technika potřebná pro zpracování směsi na přepravu betonu – Mixokret M 740 DB.
 • denní betonáž pracovních čet přibližně 500m2.

Investor zvolil strojně hlazené betonové podlahy od firmy HŠBETON s.r.o. z těchto důvodů:

 • výhodnější cena v porovnání s jinými druhy podlah (anhydrit, cemflow)
 • již provedené instalace sádrokartonových příček které jsou náchylné na vlhkost (velké množství záměsové vody u samonivelizačních podlah oproti zavlhlým betonovým podlahám)
 • jednoduší aplikace vrchních nášlapných vrstev
 • zkušenosti se stavbami podobného rázu

Souběžně probíhá skrývka ornice pro budoucí parkoviště v blízkosti stavby a byla zahájena realizace kanalizace pro parkoviště.

Partner:logo hš beton


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

3 KOMENTÁŘE

 1. Na stavbě jsme již měli 18 obřích krabic systémových desek giacomini a mohli jsme v patře zkusit místnost po místnosti. 2 místnosti jsme potom komplet předělával, aby mi dobře – lépe vycházeli zámky. V přízemí v obýváku 44 m2 to šlo velice krásně – velké prostory – to to fičelo.

 2. Za 5 dní jsme měli komplet podlahy ve dvou hotové – není to zase tak rychle, ale s výsledkem jsme byli spokojeni. V patře, kde vedlo topení a voda se museli některé systémové desky na výšku zbrousit a zespodu zapěnit, protože jen vrstva 5 cm polystyrenu to prostě na pár místech nepřekryla.

 3. Patro jsme měli ve čtyřech 85 m2 hotové za 4 hodiny – dva tahali jeden okruh a když jsme se vraceli do kotelny, už proti nám jel topenář s otcem z dalším okruhem.

  Na topení jsme měli detailní projekt, kolik metrů, rozteče a komplet vše přímo od výrobce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno