bazénové filtrace

Plánujete koupi zahradního bazénu? Potom je nutné mít na paměti, že ke každému bazénu je nutné mít také kvalitní filtraci. Ta je většinou dodávána ke kupovanému bazénu automaticky, ale ne vždy je to pravidlem. Pokud součástí toho vašeho nebyla, je nutné si ji dokoupit zvlášť. Na jednu stranu je to výhoda, jelikož si můžete vybrat přesně takový typ, který potřebujete. Filtrace vody je totiž naprosto nezbytnou věcí, při které dochází především k odstraňování pevných nečistot – a to i těch které ani nemusejí být vidět pouhým okem.

Nejrozšířenější jsou filtrace kartušové

Tím nejrozšířenějším typem, a to především pro svou cenu, je takzvaná kartušová filtrace. Jejím základem je kartušová papírová vložka, přes kterou voda prochází. Právě tato vložka poté zastavuje pevné nečistoty a zpět do bazénu se tak vrací pouze čistá voda. Samozřejmě na trhu existuje hned několik typů, a liší se především svým výkonem – tedy tím, jaké množství vody dokážou přefiltrovat. Čím větší bazén máte, tím výkonnější filtrace bude potřeba. Samozřejmostí je nejenom pravidelné zapínání, ale také čištění dané vložky, aby bylo filtrování co nejefektivnější.

filtrace na bazénPísek dokáže divy

Na trhu je ještě druhý typ, který je o něco dražší ale dokáže vodu vyčistit mnohem lépe. Základem je písek, přes který voda prochází. Ten je schopen zadržet i ty nejmenší možné nečistoty, které se do vody dostaly. Písková filtrace funguje na mnohem složitějším procesu, a její velkou výhodou je skutečně minimální údržba. Ačkoliv propírání pískové náplně je naprostou nezbytností, plně postačí provádět tuto činnost pouze jednou do týdne – a to i pokud je filtrace používána pravidelně, jak by měla. I v případě této filtrace je při výběru doslova nezbytné vybírat podle velikosti, tedy konkrétně podle množství vody ve vašem bazénu.

 

PARTNER: bazeny shop

 
[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno