oknoplastik

Rozhodnutí, zda si vybrat hliníková, plastová či dřevěná okna, případně vchodové dveře nepatří k právě nejjednodušším. Proto jsme pro Vás připravili takové stručné porovnání.

Potřebuje si pořídit nová okna a vchodové dveře, nicméně stále zvažujete do jakého materiálu vlastně investovat peníze? V této oblasti vskutku existuje několik zajímavých variant, takže je dobré se neunáhlit. Na druhou stranu vyslovit jednoznačný verdikt nelze, neboť jak hliníková, dřevěná i plastová okna a vchodové dveře jsou bez výjimky kvalitní a navíc záleží na mnohých individuálních faktorech (lokalita atd.). Pojďme si přesto jednotlivé materiály alespoň v krátkosti porovnat.

Hliníková, dřevěná či plastová okna a vchodové dveře?

okna Nejvíce lidí budou s největší pravděpodobností zajímat tepelně-izolační vlastnosti. Z tohoto hlediska jsou na tom nejlépe plastová okna. Ty jsou tedy spolehlivou ochranou proti extrémním teplotám a zároveň proti hluku z ulice.

Pokud Vám jde v první řadě o pořizovací ceny, pak jsou na tom obecně nejlépe opět plastová okna a vchodové dveře. Zatím se tedy zdá, že tento materiál je pro nákup nových oken a dveří nejvhodnější. Podrobnější informace o nich proto naleznete kupříkladu zde.

Jenže ouha, co se týče životnosti, jsou na tom právě tyto nejhůře. Vydrží totiž cca 50 let, zatímco u dřevěných oken je to dvojnásobek a kvalitní okna z dubu vydrží i 300 let. Životnost hliníkových oken je přitom takřka neomezená, protože právě ta jsou nejodolnější proti vlivům prostředí.

A zastavme se také u estetických faktorů, neboť nová okna a vchodové dveře budou na dlouhá leta výrazně dotvářet vzhled vašeho exteriéru. Mnoho lidí dává samozřejmě z tohoto hlediska přednost dřevěným oknům, neboť ta mají tradiční vzhled. Podívejte se tedy třeba právě na dřevěná okna.

Kde si pořídit kvalitní okna a vchodové dveře?

Možností pochopitelně máte daleko více, na tomto místě Vám nicméně doporučujeme náš e-shop Oknoplastik.cz. S výrobou a prodejem hliníkových, dřevěných a plastových oken i vchodových dveří máme dlouholeté zkušenosti. Naleznete tak u nás nejen pestrou nabídku a zajímavé ceny, ale můžete se rovněž kdykoli poradit s našimi odborníky. Takto všeobecně totiž na otázku, do jakých materiálů investovat, odpovědět skutečně nelze.

[hana-code-insert name=’google‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno