rolety

Stínící technika už dávno není jenom nutné zlo, které si musíme do oken umístit, když se chceme bránit před slunečními paprsky. Naopak, žaluzie a rolety představují moderní doplněk, který může nádherně rozzářit naše domovy nejen zevnitř, ale i zvenčí. Jaké jsou nejnovější trendy?

Stínící techniku lze umístit z vnitřní i z vnější části okna, oba typy mají své výhody a záleží jen na vás, co vám více vyhovuje. Exteriérové žaluzie a rolety účinně regulují sluneční svit, ale také šetří energie. V létě šetří náklady na klimatizaci, protože nepropouští horko do interiéru a v zimě zase náklady na topení, protože zabraňují úniku tepla z místnosti. Pokud je umístíte například do okna v rušné ulici, překvapí vás, jak dovedou izolovat hluk.

U interiérových žaluzií je zase výhodou, že kromě skvělého zastínění, si můžete vybrat prakticky jakýkoliv design, barvu, vzor, ale i materiál. Nabídka je doopravdy široká a můžete doladit svůj interiér klasickou hliníkovou žaluzií v hezké barvě, dřevem, barevnou látkou, či třeba originální japonskou stěnou.

Nádech přírody

Interiér, který dýchá a žije, je útulný a zařízený dřevěným nábytkem, skvěle doladíte dřevěnou žaluzií. Dřevěné žaluzie jsou vyráběny z kvalitního dřeva, například z  Kanadské lípy. Povrch je upraven mořením na různé odstíny, takže není žádný problém vybrat si tón, který nejlépe sedne k barvě vašeho nábytku či podlahy.

Trendy Plisseplisse

Žaluzie typu Plisse, které se často nesprávně nazývají rolety, jsou tvořené textilií s uměle vytvořenými záhyby. Intenzita zatemnění se liší dle typu látky, můžete zvolit jak propustnou variantu, tak třeba tzv. blackoutové plisé, které sluneční paprsky do interiéru nepustí vůbec.

Žaluzie Plisse se vyrábí v mnohých odstínech barev, vzorované, anebo třeba také dvou látkové, u kterých oceníte jejich praktičnost – přes den používáte propustnou látku a v noci nepropustnou, která vám zajistí dostatek soukromí. Tento typ stínění se hodí nejen do klasických oken, ale také do střešních oken a zimních zahrad. Typů látkových žaluzií existuje spoustu a hodí se do jakéhokoliv interiéru.

Japonské stěny

Pokud hledáte doopravdy originální řešení, jak zastínit velké prosklené plochy, japonské posuvné stěny jsou tou pravou variantou. Nemusí být jenom v oknech, můžete je použít také pro předělení místnosti. Na výběr je široké množství barev a vzorů, které ve vašem interiéru vytvoří jedinečnou atmosféru, ať už je váš interiér v okázalém nebo minimalistickém stylu.

Snadná montáž

Vnitřní žaluzie a rolety se také velice snadno instalují. Se základním nářadím to bez problému zvládnete podle návodu sami a pak už si můžete užívat nejen pocit dobře vykonané práce, ale také ušetřit 50 – 70 % nákladů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno