aa
Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Stavba / Stavební techniky, materiál / Vhodnou izolací proti plísním a škůdcům? Vyzkoušejte PUR pěnu

Vhodnou izolací proti plísním a škůdcům? Vyzkoušejte PUR pěnu

pur pěna

Nejrůznější hlodavci, jako jsou myši a potkani, dovedou pořádně znepříjemnit život v každé domácnosti. Nejčastěji se objevují ve sklepech a na půdách a není snadné se jich zbavit. Vyhněte se nepříjemnostem a vsaďte na prevenci hned od začátku.

Na ochranu před nepříjemnou havětí myslete již od začátku a snažte se, aby se hlodavci do vašeho obydlí vůbec nemohli dostat. Jakékoliv skulinky a praskliny, které se vám ve stěnách či podlahách vytvoří, ihned vyspravte, nejlépe betonem s přísadou roztlučeného skla.
Některé stavební materiály škůdcům chutnají, jako například minerální vata či polystyren. Hlodavci si materiálem prokoušou cestičku, ve které se pak i nadále množí a způsobují spoustu starostí.

PUR pěna hlodavcům nejede

Ne všechny typy izolací však hlodavcům vyhovují. Například polyuretanová pěnanulovou potravinovou hodnotu a hlodavce neláká. Nehrozí tak riziko prokusování cestiček a následné množení hlodavců.

Polyuretanová pěna splňuje nejvyšší hygienické standardy, nevede ke vzniku plísní a šíření prachu, což oceníte například v případě, že máte v domácnosti alergika. Další výhodou je její ekologická nezávadnost a příznivý vliv na životní prostředí. Polyuretanová pěna má výjimečné izolační vlastnosti, které se prakticky nemění. S trochou nadsázky ji lze nazvat izolací na doživotí.

pur pěna

Hygiena i úspora

Díky skvělému zaizolování nemusíte doma tolik topit, čímž dochází k úspoře emisí oxidu uhličitého, který vzniká při topení nebo při výrobě elektřiny. Výrobky z polyuretanu jsou recyklovatelné, materiál proto nezatěžuje přírodu ani potom, co doslouží, jednoduše je recyklován, nebo speciálně zlikvidován.

Izolaci pěnou proto podporuje i ministerstvo životního prostředí, které na ni v rámci programu Nová zelená úsporám nabízí dotace.

Proč polyuretan?

Polyuretan vyvinul německý chemik již v roce 1937. Tento polymer si ihned našel širokého využití v papírenském, automobilovém či třeba textilním průmyslu. Jeho skvělé vlastnosti se osvědčily i ve stavebnictví, kde se polyuretanová pěna začala využívat pro izolace.

Pokud se však rozhodnete pro izolaci polyuretanovou pěnou, izolatérskou firmu vybírejte pečlivě a podle referencí, tak, abyste měli jistotu, že použije kvalitní produkt a dodrží veškeré standardy a technologické postupy. Skvělou volbou je Chytrá pěna, která si zakládá na profesionalitě a kvalitních německých produktech firmy PUR – Systems GmbH.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení