aa
Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Podlahy / Stavba / Dřevěný nábytek je krásný. Bez péče ale brzy nebude

Dřevěný nábytek je krásný. Bez péče ale brzy nebude

dřevěný nábytek

Útulná, přírodní atmosféra se line každým interiérem, ve kterém se nachází dřevěné doplňky. Dřevo je totiž živý materiál, který neustále pracuje a dýchá, i když je již zpracovaný. A to je jak pozitivní, tak negativní vlastnost. Proto se musíme o materiál starat, aby byl stále krásný a skvěle fungoval.

Dřevěný nábytek miluje snad každý, je příjemný na dotyk, krásně voní, skvěle vypadá a vydrží. Ale pouze pokud se o něj staráme, vzhledem k tomu, že je to přírodní materiál, mění rozměry, barvu a reaguje na změny teplot a vlhkost.

Jaká je ideální vlhkost?

Máte doma vlhkoměr? Pokud je dřevo vaší vášní a máte ho všude kolem sebe, možná je na místě zauvažovat nad jeho pořízením. Relativní vlhkost interiéru by se měla pohybovat mezi 40 až 60 % vlhkosti. Ideální teploty pro dřevo se pohybují mezi 19°C a 25°C.

Pokud v interiéru dochází k výrazným výkyvům teplot a vlhkosti, dřevo trpí, deformuje se, může začít praskat a ničit se. Doporučujeme také pravidelně větrat, a pokud je u vás vlhkost stabilně vyšší, pořiďte si odvlhčovače vzduchu. Pokud je naopak velmi nízká, pomohou vám třeba květiny. Správná vlhkost nesvědčí jenom dřevu, ale i člověku, takže smetete dvě mouchy jednou ranou.

Lak nebo olej?

Pravidelná ochrana dřevěného povrchu nejen výrazně prodlouží životnost, ale také krásný vzhled dřevěného nábytku a podlahy. Pokud se rozhodnete pro olej, neztratíte přímý kontakt se dřevem a zachováte jeho přirozený vzhled. Na druhou stranu ale budete muset proceduru opakovat velice často, až 2 x ročně.   Při použití laku sice přirozený kontakt se dřevem ztratíte, ale údržba je snazší. Dřevo přelakujete, pokud se vrstva laku poškodí.

Ochrana dřeva v exteriéru

sřevěná podlahaAltánky, pergoly a terasy, veškeré exteriérové dřevěné výrobky se vyrábí s většími spárami, nemontují se těsně vedle sebe a drobné prohnutí je běžné. Venku totiž vlhkost ani teplotu neovlivníte a důležité je proto zamezit hlavně jejímu vzlínání odspodu.

Vybírejte takové nátěry, které vás ochrání před slunečními paprsky, UV zářením a škůdci. Pokud chcete mít dřevo barevné, vsaďte na email, pozor ale, aby dřevo bylo dostatečně vysušené a neshnilo. U olejů a lazur volte spíše tmavší nátěry, aby poskytly lepší ochranu proti UV záření. Nátěry dle potřeby obnovujte, zpravidla jednou do roka, pokud se výrobek nachází v místě, kde na něj hodně prší a svítí slunce.

Pokud je dřevo napadené, tak jej již nespasí ani sebelepší ochranný nátěr, proto vybírejte nábytek u spolehlivého výrobce, jako je například Česká podlaha, specialista na dřevěné podlahy všeho druhu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení