čalouněná postel
Čalouněné postele jsou díky své kvalitě a příjemné ceně stále oblíbenější. Postel Boxspring Hariet, JENA NÁBYTEK

Není nad to se po dlouhém dni natáhnout a užívat si zasloužený odpočinek. Jenže pokud na nás čeká nekvalitní rozvrzaná postel a proleželá matrace, moc si neodpočineme. Chystáte se investovat do zdravého spánku?  Podívejte se, na co se při výběru soustředit.

Kvalitní postel odpovídá naší váze, výšce a věku, nevrže, dobře se nám z ní vstává a je vybavená kvalitní matrací. A samozřejmě, na pohled se nám líbí. Výběr vhodné postele proto není radno uspěchat.

čalouněná postel
Vybrat kvalitní postel je kumšt, musíme sledovat hodně faktorů. Postel Windsor, JENA NÁBYTEK

Z jakého materiálu je postel vyrobená?

Postele se vyrábí z více různých materiálů. Jednou z variant je dřevo. Pokud vsadíme na masiv, dostaneme postel, která vydrží desetiletí, ale musíme počítat s vysokou cenou. Alternativou je levnější měkké dřevo nebo dřevěné postele z laminovaných dřevotřískových desek. Ty jsou levnější, ale vydrží méně – hrozí, že se po čase rozviklají.

Další variantou jsou postele kovové, které patří mezi kvalitní, designové lahůdky. Mohou ale působit studeně, neosobně – vždy je vhodné je doplnit veselým povlečením a doplňky.

Čalouněné postele lákají na skvělý poměr cena výkon

V poslední době stoupají na oblibě postele čalouněné, které se pyšní skvělým poměrem cena výkon. Čalounické látky jsou pevné, odolné a přitom příjemné na dotek. Potah je kombinací různých materiálů, jak přírodních, tak syntetických, aby se postel co nejlépe udržovala. Díky tomu veškeré nečistoty odstraníte pomocí hadříku a mýdlového či šamponového roztoku.

čalouněná postel
Čalouněné postele jsou díky své kvalitě a příjemné ceně stále oblíbenější. Postel Boxspring Hariet, JENA NÁBYTEK

 

Matrace je srdcem postele

Že je kvalitní ergonomická matrace základ, to asi nemusíme připomínat. Můžete vybírat z matrací pěnových, pružinových, latexových či z líné pěny, dále hypoalergenních i ortopedických. Každý materiál má svá pro a proti. Materiály si vyzkoušejte a na matraci si lehněte. Nekvalitní matraci poznáte i na pohled, pokud je třeba příliš tenká. Měla by mít dostatečnou tloušťku, aby se hned neproležela a zároveň byste do ní neměli zapadnout, ale cítit že se přizpůsobuje tělu.

Polohovatelný postelový rošt je příjemný

Vaši pozornost si vyžaduje i postelový rošt, který musí unést celou váhu a rovnoměrně ji rozložit. Vhodné jsou proto rošty složené z pružných lamel, které zajistí jak oporu, tak větrání. Pokud si v posteli rádi čtete, nebo koukáte na televizi, vsaďte na polohovatelný rošt – ten by měl být samozřejmostí pro seniory, a osoby se zdravotními obtížemi.

Pokud zvolíte rošt polohovatelný, dejte pozor, aby byl kompatibilní s matrací, vhodnější jsou pěnové, sendvičové a latexové matrace, než třeba pružinové.

Polohovatelný rošt
Polohovatelný rošt je příjemný na čtení či sledování televize. Rošt Double expert, JENA NÁBYTEK

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno