půjčky

Poskytovatelé úvěrů neustále zpřísňují podmínky pro poskytnutí půjčky i hypotéky. Na jednu stranu se není čemu divit, ale na tu druhou na běžný spotřebitelský úvěr dosáhne čím dál tím méně z nás. Jaké jsou nejčastější důvody žádosti o půjčku a jak vybrat takovou, která bude nejvíce vyhovovat?

Bankovní i nebankovní půjčky mohou poskytovat řadu výhod i nevýhod. K těm nebankovním se většina z nás uchyluje ve chvíli, kdy jim banky zavřou dveře. Jejich hlavní předností je fakt, že nám ve většině případů poskytnou úvěr i ve chvíli, kdy máme zápis v registru dlužníků. Některé nebankovní společnosti úvěry rovněž poskytují bez doložení příjmů. Takové půjčky však mohou zároveň představovat řadu rizik, které nám budou hrozit v případě, že je nebudeme řádně platit. Důsledkem nedodržení předepsaných splátek může být exekuce či prohlášení konkursu.

Jak vybrat úvěr a nedostat se do dluhové pasti

Některé nabídky mohou být výhodné, ale jiné Vás mohou v podstatě zruinovat. Je proto žádoucí si zjistit co nejvíce informací o nabízených produktech. Vhodnou volbou může být i návštěva finančního poradce, který dokáže najít optimální řešení. Finanční poradce Vám může pomoci zhodnotit Vaši finanční situaci a společně můžete nalézt vhodné řešení i nenadálé životní situace. Mezi nejčastější důvody, proč si lidé půjčují peníze lze zařadit například nečekané výdaje či potřebu zajištění bydlení. V posledních letech se hojně vyskytují i půjčky uzavřené kvůli zdravotním výdajům.

Možností je nepřeberné množství

Kromě běžných úvěrů a půjček jsou na trhu dostupné i hypotéky. Velmi oblíbená je tzv. Americká​ hypotéka (půjčka na cokoli),​ jenž zvládne pokrýt nejen náklady na bydlení, ale také v podstatě na cokoliv jiného. Získání není podmíněno koupí nemovitost, ale je třeba ji zajistit. Celou výši této hypotéky pak můžete použít dle svého uvážení.

Pokud jste naopak v situaci, kdy máte sjednáno více úvěrů, mohla by se Vám hodit konsolidace půjček.​ Ta představuje dobrou volbu pro všechny, kteří mají více půjček u různých institucí. Díky konsolidaci budete platit jen jednu splátku. Ve většině případů také v mnohem nižší výši.

Složitá terminologie – naučte se jí porozumět

Před uzavřením půjčky je důležité se řádně seznámit se všemi potřebnými dokumenty. Ve smlouvě by Vás zřejmě nejvíce měla zajímat ta informace, která uvádí celkovou splatnou částku. Ta se odvíjí od výše RPSN, úroků či poplatků. Na první pohled může půjčka působit velmi pozitivně, ale opak může být pravdou.

Nezapomeňte ani na informace, jež se týkají případných sankcí. Instituce nabízejí nejrůznější akce, které Vám při dodržení určitých podmínek sníží úrok. Je však vhodné vědět již dopředu co Vás čeká pokud nebudete splácet včas. Pokud si chcete být jisti tím, že Vás nemůže nic překvapit, měli byste se zamyslet i nad uzavřením pojištění.

Štěstí přeje připraveným

U některých půjček je zdarma připravena nabídka pojištění pro případ ztráty zaměstnání či pracovní neschopnosti. Jak se říká, štěstí přeje připraveným. Vsaďte na služby finančního poradce, který Vám odborně poradí v každé situaci a společně vyberete takovou půjčku, jenž bude nejvíce odpovídat Vašim představám a finančním možnostem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno