vodní prvek

Tekoucí voda v zahradě pohladí vaše smysly. Jemné zurčení vody uklidní sluch. Pohled na hladinu potěší oči. Nepřátelé chlóru se v něm mohou vykoupat. Chovatelé zase nasadit ryby. Zahradní jezírko se hodí pro každou zahradu. Navíc bude přitahovat ptáky, hmyz, nebo ježky, kteří si vodní zdroj dobře zapamatují. Jaké jezírko je vhodné pro vaši zahradu?

Na velikosti zahrady záleží

Zahradní jezírko se však vejde i na ty nejmenší zahrádky. Výroba nemusí být vůbec nákladná. Jezírko vytvoříte z galvanizované nádoby. Postavíte jej i z klasického stavebního materiálu. Ještě jednodušší ale bude vykopat díru do země. Zaplníte ji hotovou formou z plastu zakoupenou v hobbymarketu, nebo si pomůžete nepropustnou plachtou a tvar si přizpůsobíte. Právě poslední z uvedených technik poskytuje největší prostor pro kreativitu a vyjde vás dost možná nejlevněji. Velikost i tvar určíte výkopem. Dále položte netkanou textilii, jako podklad pod nepropustnou fólii. Díky tomu se folie jen tak neprotrhne a zahradní jezírka drží mnohem déle. Okolí můžete obložit kameny, nebo dlaždicemi a osázet květinami.

Co patří do jezírka

Květiny nepatří jen kolem vodní hladiny, ale také na dno. Díky nim vydrží voda čistá. Pokud nasadíte ryby, budou se zde cítit jako doma. Kvalitu vody si pojistíte filtrací. Příjemný na pohled bude vodotrysk nebo vodopád. Jednoduchý mechanismus na solární pohon zakoupíte v každém hobbymarketu. S vodopádem si můžete dále pohrát a nechat jej plynout přes různě poskládané kameny, nebo nádobky, které se budou postupně napouštět vodou. Zachycování dešťové vody se vám vyplatí. Jezírko může sloužit jako zdroj zavlažování zahrady.

Zahradníci a jiní pomocníci

Pokud si nevíte rady s návrhem jezírka, chcete opravdu umělecký kousek, nebo se rozhodnete pro velký výkop, budete potřebovat pomoc. Obraťte se na Poptávej.cz, které zdarma a nezávazně pomáhá poptávajícím vyhledat dodavatele práce i materiálu. Budete potřebovat necelých pět minut na vyplnění poptávkového formuláře. Na vaše poptávky budou reagovat zahradníci, bagristé a další odborníci z vašeho okolí. Získáte od nich nabídku na míru, včetně individuálního nacenění. Vyberete si nabídku, co vám bude nejvíce vyhovovat a další detaily domlouváte přímo s dodavatelem. Jezírko nepočká, zadejte si poptávku ještě dnes.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno