aa
Jste zde:  / Byt a dům / Vjezdové brány – luxus nebo standard

Vjezdové brány – luxus nebo standard

pojezdové brány

Pro majitele auta, který chce zaparkovat u svého domu za oplocením je výběr vjezdové brány otázkou zkombinování požadavků na komfort a cenového rozpočtu, který má pro tento domovní doplněk vyhrazen.

Jak se tedy rozhodnout? Pořídit klasickou křídlovou bránu, která sice přijde levněji, ovšem bez elektrického pohonu je nutné ji při příjezdu vždy otevřít manuálně, tedy vystoupit z vozu, odemknout, otevřít, zajet, vystoupit a zavřít. Jednak je to poměrně nepříjemné a zdlouhavé, a to především v nepříznivém počasí. Pokud ale přidáme ještě faktor vjezdu k domu z frekventovanější cesty, kterou po dobu odemykání brány můžete blokovat a vystavovat tak sebe i jiné po komunikaci se pohybující řidiče potenciálnímu nebezpečí, může se zdát volba motorové poháněné křídlové nebo posuvné brány poměrně přijatelnou i za vyšší cenu.

Rozlišují se de facto tři základní typy těchto bran.

Jednak jsou to klasické křídlové – se dvěma křídly, která se otevírají obvykle směrem do pozemku, takže je potřeba mít za vraty dostatek prostoru.

Pak jsou samozřejmě posuvné brány, které mají jen jedno křídlo. To se posunuje podél plotu a to buď po k tomu určené prahové kolejnici. Přes tu se pak autem při vjezdu přejíždí.

Druhou alternativou jsou samonosné brány, které, jak je patrné z názvu, fungují na pojezdových rolnách umístěných v samotném betonovém základu brány. Jde tak o mnohem větší páku.

Ve všech případech funguje brána na dálkové ovládání, a co se designu týče, je možné si vybrat takový, který bude co nejvhodněji doplňovat váš plot. Je potřeba také říci, že kovové součásti bývají v základu opatřeny ochranným nátěrem proti škodlivým vlivům, za příplatek bývá ale možno si tyto kovové součásti nechat opatřit pozinkováním.

PARTNER: unoal logo


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení