pojezdové brány

Pro majitele auta, který chce zaparkovat u svého domu za oplocením je výběr vjezdové brány otázkou zkombinování požadavků na komfort a cenového rozpočtu, který má pro tento domovní doplněk vyhrazen.

Jak se tedy rozhodnout? Pořídit klasickou křídlovou bránu, která sice přijde levněji, ovšem bez elektrického pohonu je nutné ji při příjezdu vždy otevřít manuálně, tedy vystoupit z vozu, odemknout, otevřít, zajet, vystoupit a zavřít. Jednak je to poměrně nepříjemné a zdlouhavé, a to především v nepříznivém počasí. Pokud ale přidáme ještě faktor vjezdu k domu z frekventovanější cesty, kterou po dobu odemykání brány můžete blokovat a vystavovat tak sebe i jiné po komunikaci se pohybující řidiče potenciálnímu nebezpečí, může se zdát volba motorové poháněné křídlové nebo posuvné brány poměrně přijatelnou i za vyšší cenu.

Rozlišují se de facto tři základní typy těchto bran.

Jednak jsou to klasické křídlové – se dvěma křídly, která se otevírají obvykle směrem do pozemku, takže je potřeba mít za vraty dostatek prostoru.

Pak jsou samozřejmě posuvné brány, které mají jen jedno křídlo. To se posunuje podél plotu a to buď po k tomu určené prahové kolejnici. Přes tu se pak autem při vjezdu přejíždí.

Druhou alternativou jsou samonosné brány, které, jak je patrné z názvu, fungují na pojezdových rolnách umístěných v samotném betonovém základu brány. Jde tak o mnohem větší páku.

Ve všech případech funguje brána na dálkové ovládání, a co se designu týče, je možné si vybrat takový, který bude co nejvhodněji doplňovat váš plot. Je potřeba také říci, že kovové součásti bývají v základu opatřeny ochranným nátěrem proti škodlivým vlivům, za příplatek bývá ale možno si tyto kovové součásti nechat opatřit pozinkováním.

PARTNER: unoal logo

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno