větrání

Jak větrat v zimě v bytě? Jak zajistit, aby vzduch v domácnosti byl čistý bez nadměrné vlhkosti? Čím omezit tvorbu plísní na stěnách a v rozích? Zajistit pravidelnou výměnu vydýchaného vzduchu za čistý je hlavně v období plískanic nebo inverzního počasí velký problém. Vinou toho trpí nejen obyvatelé domácnosti, ale špatný vzduch je problémem také v čekárnách, školkách nebo restauracích. Řešení je přitom nadmíru snadné, decentrální větrací systém totiž dokáže vyřešit výměnu vzduchu v každé budově.

V každé budově?

Ano, decentrální větrací systém je totiž nezávislý na centrálních rozvodech po budově. Lze jej tak snadno osadit do obvodových zdí, menší jednotky je možné šikovně skrýt pod okenní klenbu. Navíc je instalace možná do novostaveb, ale i starších budov, jednoduše všude, kde je nutné zajistit přísun čerstvého vzduchu a odvádění vydýchaného ven. Rekuperační jednotky bez centrálních rozvodů mají navíc výhodu jednoduché instalace a ovládání. Obojí totiž zvládne na základě projektu uživatel sám.

Zónování

Pro jednotlivé místnosti je určena jedna jednotka, která se skládá z regeneračního tělesa z keramiky a reverzního ventilátoru. Běžně stačí jedna jednotka typu inVENTer iV-Smart+ na 20 m² užitného prostoru (50 m³). Ovládání jednotlivých jednotek je pomocí centrálního regulátoru, ten umožňuje nastavení větrání pro každou místnost nebo zónu zvlášť, což je nadmíru praktické u větrání v kuchyni přes den a naopak v ložnici v noci. Jednotky totiž odvádějí znečištěný vzduch ven z budovy a po uplynutí nastaveného časového limitu zase vhánějí čerstvý vzduch dovnitř.

Nehledě na počasí nebo pylovou sezónu

Díky sofistikovanému decentrálnímu větracímu systému tak můžete mít čistý vzduch v místnosti nehledě na venkovní počasí, ale také nehledě na probíhající pylovou sezónu. Hlavně rodiče malých dětí a alergiků vědí, jak je těžké zajistit přísun čerstvého vzduchu do pokoje, když je období alergizujících složek ve vzduchu, což je často až 10 měsíců v roce. I s tím si rekuperační jednotky poradí. Lze je totiž osadit účinnými filtry, které alergeny a částečky prachu zachytí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno