nábytek

Přesuňte se ven! Teplé počasí láká k posezení na terase nebo balkoně. Abyste si užili opravdový komfort při odpočinku nebo grilovačce s přáteli, chce to pohodlné sezení. Poradíme vám, jak se zorientovat v široké nabídce venkovního nábytku.

Než vyrazíte do hobby marketu pro nový venkovní nábytek, terasu nebo balkon dobře vyměřte. Rozkládat již jednou postavenou ratanovou sedačku, protože zasahovala do půlky dveří, vás zaručeně otráví.

Položte si také otázku, pro kolik lidí a za jakým účelem má nábytek sloužit. Mladý pár potřebuje méně prostoru, než početná rodina, u které se pravidelně konají všechny oslavy narozenin a jiné rodinné akce. Milovník čtení si zase raději pořídí pohodlnou polstrovanou lenošku než velký jídelní stůl se čtyřmi židlemi. Zvažte případně i pořízení rozkládacích sedacích setů, ušetří plno místa.

Předem si ujasněte, kde nábytek bude stát. Na otevřenou terasu pořiďte něco odolnějšího, co odolá větru i dešti. Na zastřešený balkon si s klidem dopřejte sezení na židlích z choulostivějšího dřeva. Z jakých materiálů venkovního nábytku si můžete vybírat?

Dřevo, stále moderní klasika

Nábytek ze dřeva je stabilní, odolný, příjemný na dotek, krásně voní a podtrhne přirozený vzhled vašeho balkonu. Židle, stoly i lenošky se vyrábí z dubu, buku nebo smrku, ale i exotičtějšího teaku. Z tvrdšího dřeva nábytek déle vydrží, bude ale o cosi těžší a dražší.

Dřevěný nábytek umístěte pod střechu, nepříznivé počasí jej může poškodit. Aby zůstal v kondici, pečujte o něj – dobře poslouží speciální ochranný nátěr, lazura nebo olejová impregnace.

nábytek

Nenáročný kov

Kovový nábytek je odolný proti nepříznivému počasí – můžete ho nechat celý rok venku. Nezrezne, nevybledne a nevyžaduje žádnou speciální péči.

Poohlédněte se po hliníkovém nábytku, díky své tvrdosti s vámi vydrží roky. Židle a stoly z hliníku jsou navíc velmi lehké, snadno je přenesete. To ocení všichni milovníci jógy, kteří brzy ráno na terase nového bytu zdraví vycházející slunce.

Ratanu stále neodzvonilo

Lenošky a křesla z ratanu nezastaví déšť, slunce ani mráz. Vybírejte nábytek z umělého ratanu – oproti přírodnímu nepraská,nízkou hmotnost a velmi jednoduše se udržuje. Stačí jej přetřít vlhkým hadříkem.

Praktický plast nezruinuje vaši peněženku

Na prohýbající se nohy klasických bílých plastových židlí zapomeňte. Dnešní nábytek z masivního plastu poslouží mnoho let. V kombinaci s kovem bude skoro nezničitelný.

Pokud se vám nechce o nábytek na balkoně pečovat, plast si oblíbíte – stejně jako ratan ho stačí omýt houbičkou nebo hadříkem.

Už víte, jak by měl vypadat ideální venkovní nábytek, zatím ale pro něj nemáte místo? Poohlédněte se po pražských novostavbách – v moderních bytech proměníte svůj nový balkon v relaxační oázu uprostřed velkoměsta.

Autor článku: Veronika Jínová


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno