dekorace
Zdroj: Shutterstock.com

Zažijte letní večery s nejkouzelnější atmosférou! Přizpůsobte výzdobu zahrady, dekorace svého domova a doplňky na terasu letnímu sluníčku, abyste využili horké letní dny naplno, řádně zrelaxovali a užili si porci zábavy jak se sluší a patří. Jak na ty nejkrásnější letní dekorace? Máme pro vás pár jednoduchých tipů.

Léto? Rozkvetlá příroda. Pusťte ji i dovnitř!

Přírodní prvky by měly v rámci letní výzdoby hrát prim. Začněme proto květinovými dekoracemi! Chce to truhlík s barevnými květinami, které milují sluníčko: nesmrtelné pelargonie a petunie, nebo čím dál oblíbenější bakopy. Samozřejmě se nemusíte limitovat jen letničkami, ale truhlíky můžete osadit i jinými rostlinkami – co máta do letních osvěžujících drinků, meduňka na ledový čaj, bazalka do salátů a další bylinky?

V interiéru můžete květinami vyzdobit své parapety a stoly, na zahradě jim ale také vyčleňte své místo (skalka, vyvýšený záhon, atd.) a na terase nebo v altánu můžete být ještě kreativnější – stačí květiny zasadit do závěsných květináčů, které vám navíc uspoří místo.

Ideální přírodní materiály: dřevo, proutí, kámen

Ideální volbou jsou dřevěné dekorace na zahradu, zvláště pak z bambusu a z proutí pro svou odolnost. Do módy se vrací také kámen, který využijete jako “šlapáky” v trávníku. Mezi nejoblíbenější zahradní dekorace patří bedny, přepravky, dřevěné úložné boxy, krabice a bedýnky mohou sloužit nejen jako dekorační prvek, ale navíc poslouží i praktickým účelům. Zahradní úložný box s víkem schová grilovací potřeby nebo třeba polštáře a deky, můžete ho snadno přesunout dovnitř/ven a podle potřeby přenášet.

Proutěné doplňky mají krásnou dlouholetou tradici a popularita vrbového proutí každou chvíli roste a roste. Někteří ocení koš na dřevo ke krbu, jiným se bude hodit piknikový koš, který využijí i na houby a v téměř každé druhé domácnosti narazíte na proutěný věnec. Ten se těší velké oblibě především v zimě okolo Vánoc, ale využít se dá jako originální dekorace po celý rok. Letní věnce na dveře nebo na stůl si můžete ozdobit podle toho, co zrovna příroda nabízí – třeba luční kvítí nebo větvičky s plody. V létě doporučujeme LED světýlka, vykouzlíte dokonale romantickou atmosféru za pár korun. 🙂

Prohledejte půdu a sklep

Stojí vám ladem ve sklepě starý žebřík? Využijte ho pro závěsné truhlíky. Našli jste nepojízdné retro kolo? Přidejte proutěný košík s květinami! Co se starou okenní mříží? Poslouží jako opora pro popínavky. Ze starých palet snadno vykouzlíte posezení, z bedýnek pak můžete vyrobit stůl, fantazii se zkrátka meze nekladou.

dekorace
Zdroj: Shutterstock.com

A teď nohy nahoru!

Kdy jindy si dopřát odpočinek než v létě. Stačí sebou plácnout do trávy, užívat si sluníčka a dát si k tomu něco dobrého na zub. Dejte nám vědět, čemu byste dali v létě přednost vy – radši byste zůstali v chládku doma, schovali se do houpací sítě ve stínu stromů nebo se slunili na lehátku na terase? Všechno to zní skvěle, že? 🙂

Tak si to udělejte doma krásné a užijte si léto plnými doušky!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno