manželské postele
zdroj foto:postelia.cz

Spánkem v průměru trávíme třetinu svého života. Při průměrné délce dožití v ČR 78 let to znamená, že od narození do smrti prospíme přibližně 26 let. Chcete však tak podstatnou část času, který vám byl darován, strávit nekvalitně? Kvalita spánku totiž ovlivňuje i zbylých 16 hodin každého dne, nekvalitní postel a matrace navíc mohou dobu spánku neúměrně prodlužovat a výsledný rozdíl může činit i několik let spánku navíc.

Jakou vybrat postel

První věc, které byste měli věnovat pozornost, je samotná postel. Přestože v nabídce prodejců jsou dnes některé dřevěné postele doslova za pár stovek, uvědomte si, že postel zpravidla kupujete na několik let, někdo dokonce na celý život. Stojí vám za to šetřit? Šetříte na svém pohodlí a zdraví.

Pokud si zakoupíte levnou postel z dřevotřísky, připravte se na menší stabilitu, časem se dostaví vrzání a pokud se budete někdy stěhovat, je pravděpodobné, že postel již znovu nesložíte, protože definitivně přijde o svou pevnost. Doporučujeme proto vsadit na poctivé postele z masivu. Ty jsou zárukou kvality, stability a přežijí i několik generací.

Manželská postel? Má svá rizika

Páry, které začínají žít spolu, musí vyřešit výběr manželské postele. Zde je nutné si uvědomit, že jeden může rušit spánek toho druhého. Doporučujeme proto spíše větší postel se dvěma oddělenými rošty, nebo pevným dnem a dvěma oddělenými matracemi.

Někdo často šetří koupí postele o rozměru 140 × 200 cm, zakoupí jeden velký rošt a dvojmatraci, výsledkem je, že při každém přetáčení, uléhání a probouzení dochází k probuzení partnera, protože se hýbe matrace i pod ním.

Posledním krokem je matrace

Nepodceňuje ani výběr zdravotní matrace. Vybírat lze dnes z několika variací, z nichž nejčastější jsou matrace pěnové a pružinové (případně taštičkové). Každý druh má své specifické využití, konzultujte proto se svým prodejcem výběr vhodného typu.

Hlavní je, aby matrace tvořila dokonalou oporu vaší páteři a zajistila ničím nerušený spánek po celou noc.

[hana-code-insert name=’google‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno