kouelnové dveře
foto zdroj: SOLODOOR.cz

Koupelna – místo hygieny a čistoty – bývá paradoxně umístěna ve špatně větratelných místnostech domu či bytu, v malé místnosti bez oken a přímého přístupu čerstvého vzduchu. Tento paradox způsobuje, že pokud zde chceme udržet čistotu, musíme se vyrovnat s vlhkostí a často také s nedostatkem užitného prostoru. A protože nezbytnou součástí koupelny dveře, při hledání prostorového řešení s nimi musíme počítat.

Pokud budeme hledat dveře, které jsou nejvíce prostorově úsporné, dopátráme se ke dveřím posuvným. Ty se zpravidla posouvají po zdi anebo dokonce zasouvají do zdi opatřené speciálním stavebním pouzdrem. Montáž posuvných dveří tedy slibuje řešení problému s nedostatkem prostoru. Navíc, montáž posuvných dveří je nenáročná a lze ji provést i bez nepříjemných stavebních úprav v bytě.

[irp]

Další problém, se kterým se v koupelně téměř stoprocentně setkáme, jsou prudké změny teplot a vlhkost. Pokud zvolíme koupelnové dveře s nevhodným povrchem (například dýhované), je velmi pravděpodobné, že nadměrná vlhkost způsobí kroucení dveří, případně odlepování či rozkližování hran. Při volbě povrchu koupelnových dveří proto buďte obezřetní a volte vždy povrch, který je voděodolný. Do koupelny jsou ideální dveře lakované. Například dveře SOLODOOR RAINBOW jsou lakovány třemi vrstvami laku takovým způsobem, že je barva nanášena v jednolité vrstvě nejen na plochu dveří, ale i na jejich hrany, díky čemuž vnitřní konstrukce dveří nemá možnost nasát nežádoucí vlhkost z vodních par, které v koupelně na dveře obvykle působí.

Pokud chcete mít jistotu, že vodní páry z důvodu rozdílu teplot uvnitř a vně koupelny nebudou na povrchu dveří do koupelny kondenzovat a vytvářet podmínky pro bujení plísně, zvolte takzvané klima dveře. Například dveře SOLODOOR KLIMA II, které jsou konstruovány pro přechod mezi místnostmi s relativní vlhkostí 30 – 65 % a teplotním rozdílem do 10° C, anebo dveře SOLODOOR KLIMA III pro prostory s relativní vlhkostí do 50 % a teplotním rozdílem až 20° C.

Pokud chcete mít jistotu, že vaše dveře do koupelny budou vyhovující, vybírejte je v certifikovaných prodejnách, kde vám školení odborníci pomůžou s výběrem a profesionálně vyřeší všechny vaše požadavky.

Více o možnostech realizace různých typů koupelnových dveří, najdete na portále www.odverich.cz.

 

Zdroj foto: solodoor.cz, odverich.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

  1. Ano, dveře udělat chytře, jedno z nejlepších míst, kam se toho dá dost uskladnit a nebude zavazet 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno